آرتا کلود https://artacloud.com هر آنچه نیاز دارید از استارت آپ تا موفقیت بدانید Thu, 17 Aug 2017 02:43:02 +0430 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 74617334 بیست نقل قول متحول کننده از دارن هاردی (بخش دوم) https://artacloud.com/twenty-quotes-from-darren-hardy-part2/ https://artacloud.com/twenty-quotes-from-darren-hardy-part2/#respond Sat, 05 Aug 2017 03:27:37 +0000 https://artacloud.com/?p=2326 بی شک دارن هاردی یکی از مشهورترین و مطرح ترین مربیان حوزه موفقیت در دنیاست. همانطور که در بخش اول ذکر شد، دو کتاب مشهور وی، بنامهای “اثر مرکب” و “ترن هوایی کارآفرینی” عناوین پرفروشترین کتابهای حوزه کارآفرینی را بخود اختصاص داده اند. دارن هاردی مدیر مسئول مجله موفقیت یا Success ایالات متحده است. در …

نوشته بیست نقل قول متحول کننده از دارن هاردی (بخش دوم) اولین بار در آرتا کلود پدیدار شد.

]]>
بی شک دارن هاردی یکی از مشهورترین و مطرح ترین مربیان حوزه موفقیت در دنیاست. همانطور که در بخش اول ذکر شد، دو کتاب مشهور وی، بنامهای “اثر مرکب” و “ترن هوایی کارآفرینی” عناوین پرفروشترین کتابهای حوزه کارآفرینی را بخود اختصاص داده اند. دارن هاردی مدیر مسئول مجله موفقیت یا Success ایالات متحده است. در ادامه با بخش دوم از بیست نقل قول متحول کننده از وی را که تحت قالب برنامه های آموزشی آنلاین خود بنام Darren Daily ارائه میدهد، در خدمت شما همراهان ارزشمند آرتاکلود هستم:
۲۱ – سه واقعیت زندگی
یک – زندگی لزوما عادلانه نیست!
دو – خودتی و خودت! دیگران فرصت ندارند که به تو فکر کنند. تنها زمانیکه دیگران به تو اهمیت میدهند وقتی ست که تو به آنها توجه میکنی، دوست اشان داشته باشی و کمک اشان کنی.
سه – هر آنچه که تحمل کنی همان را در زندگی بصورت ادامه دار خواهی داشت! مثلا اگر مزد کم در برابر کار زیاد را تحمل کنی، همین را در زندگی بصورت مستمر تجربه میکنی.
۲۲ – داستان ببری که نامش مُهینی بود را همیشه در ذهن داشته باش. ببر سفیدی که بدلیل گرفتار شدن در یک قفس کوچک؛ پس از آزادی نیز دقیقا در همان محدوده قفس رفت و آمد میکرد تا مُرد! اجازه نده قفسهای ذهنی ات؛ مانع رسیدن تو و درک تو از شرایط حال حاضر و آینده ات شوند.
۲۳ – مانند یک توپ تنیس باش. در زندگی شکست یا بهتر بگویم، نگرفتن نتیجه دلخواه وجود دارد. استفاده از تجربه حاصل با اندکی نیروی اراده میتواند سکوی صعودی برای موفقیتهای بزرگ و آتی زندگی باشد.
۲۴ – شما نمیتوانید بیشتر از خود افراد آنها را بسمت موفقیت هُل دهید! میتوانید آنها را راهنمایی کنید. ولی در نهایت هر فردی کاپیتان کشتی خود است. کارمند بودن بمراتب ریسکی تر از کارآفرین بودن است زیرا امنیت مالی تو و خانواده ات در گرو تصمیمات و شرایط کسب و کار شخص دیگری است.
بعنوان یک راهنما (راهبر) وظیفه توست که نمای آینده آنها را برایشان ترسیم کنی. کمکشان کنی تا چرایی زندگی خود را پیدا کنند و در نهایت باورهای سازنده خود را بنا کنند. همین و بس!
۲۵ – جیم ران میگوید: تو میتوانی از دو طریق یاد بگیری. اول مثال و دوم هشدار. نکته چالش برانگیز اینست که فرق ایندو رو بدانی.
۲۶ – تخصص تو چیست؟ مهارتی که بابت آن پول دریافت میکنی. بچسب به تخصصت و هر روز برای بهتر شدن در حوزه خود آموزش ببین. برای انجام سایر کارها از متخصصان آن حوزه استفاده کن.
۲۷ – درون هر یک از ما دو گرگ در حال نزاع هستند. یک گرگ؛ بدرفتار؛ پرخاشگر و در یک کلام منفی و دیگری در یک کلام مثبت. تغذیه هر کدام از گرگها توسط ما به پیروزی آن گرگ و بروز خصوصیات او در شخصیت ما خواهد میشود.
۲۸ – به آینه نگاه کن. هر زمان که فرد دیگری را نقد میکنی احتمالا رفتار او منعکس کننده رفتار توست! هر زمان که از عملکرد فردی ناراحت شدی؛ این سوالات را از خودت بپرس که چه درسی میتوانم از این موضوع بگیرم؟ چگونه به رفتار درونی خود آگاه شوم و آنرا اصلاح کنم؟
۲۹ – توصیه از برایان تریسی – ده درصد از درآمد خود را صرف امور عام المنفعه کن و ده درصد را صرف آموزش دیدن در حوزه توسعه و بهبود شخصی.
۳۰ – فردی که پنج سال آینده میشی؛ رابطه مستقیمی با افرادی دارد که در حال حاضر بیشترین زمان را با آنها میگذرانی و کتابهایی که میخوانی.
۳۱ – اگر میخواهی با عقابها پرواز کنی نمیتوانی بهمراه بوقلمونها؛ زمین را برای یافتن یک دانه شخم بزنی! زیگ زیگلر
سه گام برای این منظور بردار:
یک – همین حالا رابطه خود را با افراد منفی قطع کن.
دو – زمان ارتباطات خود را با برخی از افراد محدود کن.
سه – رابطه خود را با افراد بهتر از خود (نوابغ فکری) گسترش بده.
این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  چگونه ثروتمند شوم؟
۳۲ – از قدرت مهندسی معکوس برای دستیابی به اهداف زندگی خود بهره ببر. با مدلسازی افراد موفق و انجام مهندسی معکوس میتوانی؛ مجموعه عناصری که آنها برای موفقیت استفاده کرده اند را دریابی. همان اجزا و ترتیب توالی آنها را پیاده سازی کنی تا به نتایج مشابه برسی.
۳۳ – تو کی هستی؟ پنج تا از بهترین صفتهای خودت رو لیست کن و یکروز آگاهانه بر اساس آنها زندگی و رفتار کن.
تشنه یادگیری؟
مهربان؟
شکرگزار؟
کمک کننده و یاری دهنده؟
شوخ طبع و خوش صحبت؟
۳۴ – وقتی مسئولیت کاری را صد در صد نپذیری مطمئنا صد در صد عواقب و نتیجه آن کار متوجه تو خواهد بود. کوچکترین ضرر جنگیدن با گذشته؛ عدم حرکت در زمان حال است.
۳۵ – زمانیکه از نظر ذهنی در حداکثر توان و ظرفیتی بسر میبری، به آن زمان ساعات قدرت اطلاق میشود. افراد موفق بخوبی این ساعات را در ۲۴ ساعت شبانه روز پیدا کرده و از آن برای انجام مهمترین کارها و فعالیتهای خود از آنها بهره میبرند.
۳۶ – هیچ اهمیتی ندارد که گذشته تو چه بوده است،. مهمترین موضوع اینست که میخواهی چه کاری در قبال زندگی خود انجام دهی. زندگی ای که لایقش هستی را بساز. چرایی زندگی خود را پیدا کن و بر اساس آن زندگی خود را بساز. هیچ اهمیتی ندارد که الان کجایی و چه کسی هستی! مهم اینست که مسئولیت جایی که میخواهی به آن برسی را بپذیری و در قبال آن گامی هر چند کوچک برداری.
۳۷ – ذوق و شوق وصف ناپذیر برای هر کاری در زندگی داشته باش. اهمیتی ندارد که در حال حاضر آیا از سر اجبار آنها را انجام میدهی، اشتیاق انجام کارها را در خود به یک عادت ثابت و دائمی تبدیل کن.
۳۸ – هر آنچه در ذهن انتظارش رو داری؛ بوقوع میپیوندند. اگر فکر خود را تغییر بدهی؛ زندگی ات هم تغییر خواهد کرد. موضوعاتی که تو اجازه ورود از طریق حواس ۵ گانه خود میدهی (چه بخواهی و چه نخواهی) رشته های فکری جدیدی ایجاد میکنند. پس آگاهانه این موضوعات را کنترل کن.
۳۹ – اگر قصد داری، نتیجه را تغییر دهی؛ منبع ایجاد کننده (موضوع ورودی) را باید آگاهانه تغییر دهی.
اگر بدنبال ایجاد تغییرات مثبت هستی، ۲ کار باید انجام بدهی:
یک – ذهن خود را از ورود اطلاعات و موضوعات منفی محافظت کن.
دو – ذهن خود را با خواسته های مثبت خود در زندگی تغذیه کن.
این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  چگونه افراد موفق از پس افراد منفی گرا برمی آیند؟
۴۰ – هر روز خود را در معرض اطلاعات مثبت و سازنده قرار بده تا نگرش مثبت به هر موضوعی در وجودت آگاهانه نهادینه شود.
منبع: Darren Daily

نوشته بیست نقل قول متحول کننده از دارن هاردی (بخش دوم) اولین بار در آرتا کلود پدیدار شد.

]]>
https://artacloud.com/twenty-quotes-from-darren-hardy-part2/feed/ 0 2326
بیست نقل قول متحول کننده از دارن هاردی (بخش اول) https://artacloud.com/twenty-quotes-from-darren-hardy/ https://artacloud.com/twenty-quotes-from-darren-hardy/#respond Fri, 14 Jul 2017 12:49:49 +0000 https://artacloud.com/?p=2214 بی شک دارن هاردی یکی از مشهورترین و مطرح ترین مربیان حوزه موفقیت در دنیاست که بمانند تونی رابینز یکی از شاگردان جیم ران بوده است. دو کتاب مشهور وی، بنامهای “اثر مرکب” و “ترن هوایی کارآفرینی” عناوین پرفروشترین کتابهای حوزه کارآفرینی را بخود اختصاص داده اند. ضمنا دارن هاردی مدیر مسئول مجله موفقیت یا …

نوشته بیست نقل قول متحول کننده از دارن هاردی (بخش اول) اولین بار در آرتا کلود پدیدار شد.

]]>
بی شک دارن هاردی یکی از مشهورترین و مطرح ترین مربیان حوزه موفقیت در دنیاست که بمانند تونی رابینز یکی از شاگردان جیم ران بوده است. دو کتاب مشهور وی، بنامهای “اثر مرکب” و “ترن هوایی کارآفرینی” عناوین پرفروشترین کتابهای حوزه کارآفرینی را بخود اختصاص داده اند. ضمنا دارن هاردی مدیر مسئول مجله موفقیت یا Success ایالات متحده است. در ادامه ۲۰ نقل قول متحول کننده از وی را که تحت قالب برنامه های آموزشی آنلاین خود بنام Darren Daily ارائه میدهد، آورده شده اند:
۱ – استعداد خود را برای حل مسائل بزرگ بکار ببر. هر چه مسئله بزرگتر باشد، پاداش بزرگتری در انتظار توست.
۲ – درباره چرایی زندگی خود فکر کن. کی هستی؟ چه اثری از خود میتوانی در دنیا بجا بگذاری؟
۳ – بهانه گیری ممنوع! شکوه و شکایت ممنوع! از قدرت احساس عصبانیت و ناراحتی در پیگیری اهداف خود استفاده کن! به کم قانع نشو! دستاوردهای تو میتواند بسیار بزرگتر از چیزهایی باشد که در حال حاضر داری.
۴ – لیست اهداف، برنامه ها و الویتهای زندگی تو نیاز به بازنگری و اصلاح مستمر دارند! دقیقا مشابه بوته رُز که اگر هَرَس نشود نه تنها گلهای شاداب نخواهد داد بلکه پس از مدتی از بین خواهد رفت.
۵ – لیستی از پنج شکست و ناکامی در زندگی خود را بنویس و دلیل اینکه هر کدام بهترین و سازنده ترین تجربیات زندگی ات بوده اند را زیر هر کدام بنویس. از شکست هایت بعنوان سوخت کسب موفقیتهای آتی زندگی استفاده کن.
۶ – واقعیت اینست که من روزانه در مجاورت خیل عظیمی از خوش شانسی ها قرار میگیرم. طرز فکر و دیدگاه من است که موقعیتهای خوب را شناسایی میکند و در زندگی ام متجلی میکند.
۷ – قبل از اینکه پروژه جدیدی را در ذهن آغاز کنی؛ ماشین مغزت را از پروژه قبلی پاک کن.
۸ – حس شوق و ذوقی که برای اولین بار در هر زمینه ای در زندگی (اولین ملاقات؛ اولین شام عاشقانه؛ اولین حقوق دریافتی؛ اولین موفقیت و …) را روزانه درباره هر کاری بخود یادآوری کن.
۹ – به ماشین تولید ثروت تبدیل شو!
  • قانون اول – ترسناکترین کاری که هیچکس حاضر نیست انجام دهد را انتخاب کن و انجام بده. ظرفیت خود را برای “نه” شنیدن افزایش بده!
  • قانون دوم – آموختن از شکستها و بهبود و توسعه شخصی، سرمایه گذاری با حداکثر سود و بدون ریسک است.
این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  ثروت آفرینی در عصر اینترنت
۱۰ – بهشت یک انتخاب است. بهشت مکان از پیش ایجاد شده ای نیست بلکه توسط تو ساخته میشود و در زندگی ات تجلی پیدا میکند. بهشتی که خودت و خانواده ات؛ لایقش هستید را بساز.
۱۱ – نیازی نداری همه فعالیتهایی را که برای تحقق رویای بزرگت لازمند را دوست داشته باشی! یا آنها را انجام بده یا راهی را پیدا کن که دیگران برای تو انجامش دهند.
۱۲ – پاسخ سوالات زیرمجموعه خود را با سوال بده. کمک کن تا آنها هم رشد کنند. در این تله گرفتار نشو که به شخصی تبدیل شوی که پاسخ تمام سوالات را میداند.
۱۳ – موفقیت یک پروسه آهسته و پیوسته است. مانند هل دادن یک چرخ بسیار بزرگ و سنگین که در ابتدای کار نیاز به نیروی خیلی زیادی دارد تا راه بیفتد. به محض اینکه راه افتاد؛ با سرعت سرسام آوری شتاب میگیرد. موفقیت ناشی از انسجام و پیوستگی در مسیر است. باید برنامه منظم روزانه داشته باشی.
۱۴ – قانون ۱۸ – ۴۰ – ۶۷،
  • در ۱۸ سالگی نگران افکار دیگران نسبت بخود هستی.
  • در ۴۰ سالگی به این نتیجه میرسی که اهمیتی ندارد که دیگران درباره تو چه فکری میکنند.
  • و در ۶۷ سالگی به این نتیجه میرسی که دیگران اصلا به تو فکر نمی کرده اند!
۱۵ -با ۵ مرحله زیر، امسال را به بهترین سال زندگی خود تبدیل کن:
  • جسم و روح خود را آرام کن.
  • برنامه ریزی امسال خود را بازنگری کن.
  • چه چیزهایی تا به این لحظه آموخته ای؟
  • تغییرات لازم را در برنامه خود بوجود بیار.
  • در نهایت بر اساس برنامه جدید دست به عمل بزن.
۱۶ – قدری تنش برای دستیابی به سطحی بالاتر از زندگی لازم است. از تنش بعنوان یک نیروی محرکه و مزیت برای رسیدن به اهداف خود استفاده کن. اگر حس تنش داری، عالیه!
۱۷ – ترس اصلی ترین مانع ظهور استعدادهای توست. ترس از حرف و نظر دیگران؛ ترس از طرد شدن و … همین حالا تصمیم بگیر که برای دیگران زندگی نکنی؛ خودت رو با نظر و حرفهای آنها محک نزنی و فقط و فقط پیشرفت خود را با روز قبل خودت مقایسه کنی. تغییر و پیشرفت تو بمانند یک خطر برای افرادی ست که نمیخواهند تغییر کنند و مسئولیت بپذیرند. اجازه نده؛ ترسها و باورهای مسموم دیگران، برای تو زندان شود!
این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  هفت مانع موفقیت در کسب و کار اینترنتی
۱۸ – تمدن بشری از بدو پیدایش تاکنون در مقایسه با تاریخ پیدایش نظام هستی، تنها به اندازه یک متر از فاصله بین شمالی ترین و جنوبی ترین شهرهای ایالات متحده است! زندگی تک تک ما انسانها در مقایسه با این تشبیه، به مانند یک بارقه یا جرقه است. پس بیش از حد در دریای مشکلات دست و پا نزن.
۱۹ – دستاوردهای تو در زندگی وابسته به انتخابهایی ست که در زندگی میکنی. در نتیجه انتخاب تو، مسائل مختلفی را خواهی داشت که نیازمند راه حل هستند. زمانی که نمیدانی چه انتخابی درست است؛ سخت ترین و پرچالش ترین آنها را انتخاب کن که به احتمال قوی؛ موفقیت تو در همان نهفته است! زیرا نتیجه حاصل از حل کردن مسائل بزرگ و پرچالش بسیار شیرین و بزرگ خواهد بود! هر تصمیمی که بنظر ناممکن میرسد را بگیر و عملی کن!
۲۰ – تک تک انسانها در ابتدای راه همیشه موانع و گیرهایی دارند. آهسته آهسته یاد میگیرند و بهتر میشوند. پس کاملا طبیعی است که در ابتدای حرکت به سمت هدف، موانع و مسائلی داشته باشی. دقیقا مانند یک کودک که سعی میکند تا راه رفتن را بیاموزد. هربار اندکی بهتر میشود تا اینکه راه رفتن را به مانند بزرگترها بیاموزد.
منبع: Darren Daily

نوشته بیست نقل قول متحول کننده از دارن هاردی (بخش اول) اولین بار در آرتا کلود پدیدار شد.

]]>
https://artacloud.com/twenty-quotes-from-darren-hardy/feed/ 0 2214
تئوری های رسیدن به هدف https://artacloud.com/theories-of-achieving-goals/ https://artacloud.com/theories-of-achieving-goals/#respond Sun, 18 Jun 2017 08:31:11 +0000 https://artacloud.com/?p=2133 مدتها بود قصد داشتم مقاله ای در مورد تئوری های دستیابی به هدف بنویسم. علیرغم اینکه مقوله رسیدن به هدف توسط خیلی از افراد مورد بحث و بررسی قرار گرفته اما این گستردگی و تنوع اطلاعات و بعضا اشتباه؛ هیچ مسیر مشخص و روشنی را برای جویندگان راه موفقیت ترسیم نکرده است. قبل از اینکه …

نوشته تئوری های رسیدن به هدف اولین بار در آرتا کلود پدیدار شد.

]]>
مدتها بود قصد داشتم مقاله ای در مورد تئوری های دستیابی به هدف بنویسم. علیرغم اینکه مقوله رسیدن به هدف توسط خیلی از افراد مورد بحث و بررسی قرار گرفته اما این گستردگی و تنوع اطلاعات و بعضا اشتباه؛ هیچ مسیر مشخص و روشنی را برای جویندگان راه موفقیت ترسیم نکرده است.
قبل از اینکه مطلب را ادامه دهم؛ لازم میبینم تا در مورد تئوری های رسیدن به اهداف و آرزوها اندکی صحبت کنم. پس از مطالعه و بررسی صدها جلد کتاب و شرکت در دوره های آموزشی داخل و خارج از کشور؛ به دو تئوری برای دستیابی به اهداف رسیدم.
پیش فرض: شما میدانید دقیقا در زندگی خود چه میخواهید و در هر حوزه از زندگی اهداف خود را مکتوب کرده اید.

تئوری نخست

تئوری صرفا تجسم؛ تخیل و مثبت اندیشی است که روشی عملی و گام به گام در راستای رسیدن به هدف ارائه نمیدهد. طرفداران این تئوری معمولا با اتکا به همین ذهنیت مثبت در انتظار تغییر و تحولات اطراف مینشینند! مبلغان مشهور این تئوری؛ دکتر ژوزف مورفی؛ شاگتی گوآین؛ کاترین پاندر؛ دکتر وین دایر و  سایرین هستند. به ذکر این نکته اکتفا میکنم که در ایران اکثر مدرسان حوزه موفقیت (اکثرا نه همه) با استناد به کتب این افراد؛ دوره های آموزشی و سمینارهای خود را برگزار میکنند.
اگر برخی از کتابهای نوشته شده توسط این افراد را مطالعه کرده باشید احتمالا به داستانهایی برخورد کرده اید که فردی صرفا با تجسم و تخیل مثبت در باب ثروت؛ پس از چند ماه یک چک با مبلغ هنگفتی را دریافت کرده که بعنوان وجه الارث از عموی ندیده خود در آنسوی کره خاکی بوده است!
قصد ندارم درباره کارآمد یا ناکارآمد بودن این تئوری بحث کنم اما نکته ای که شایان ذکر است؛ عدم مسئولیت پذیری و فقدان عملگرایی در این تئوری موج میزند. از سویی دیگر اگر قانون احتمالات را کنار بگذاریم؛ محال است که تنها با تصور کردن یک آرزو بتوان آنرا بدست آورد. تولد یک رویا ابتدا در ذهن اتفاق میفتد اما اگر هیجان و شور و شوق حاصل از این تولد منجر به عمل و حرکت نشود؛ اندکی بعد آن رویا در ذهن دفن خواهد شد! مشهورترین مستند ساخته شده در مورد این تئوری، مستند راز است که به زبان فارسی نیز دوبله شده است.
مستند راز
تصور کنید که ادیسون بجای آزمودن روشهای ساخت لامپ (عملگرایی)؛ تنها آنرا در ذهن خود تصور میکرد. احتمالا تا همین امروز در روشنایی شمع بسر میبردیم!
این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  قانون جذب پول از عوام فریبی تا واقعیت

تئوری دوم

تئوری شناخت از نحوه عملکرد سیستم عصبی انسان و چگونگی برنامه ریزی آن در جهت دستیابی به اهداف زندگی است. این تئوری بر اساس نحوه ایجاد باورهای قدرتمند و مثبت که منجر به ایجاد عادات سازنده و مثبت (عملگرایی مثبت و ناخودآگاه) میشوند برنامه ریزی شده است.
به زیان ساده؛ این تئوری علاوه بر بهره بردن از زیرساخت قوی دانش محور؛ مبتنی بر گامهای عملی است که هر فردی میتواند با کمک یک مربی کارآزموده نتایجی را که در زندگی خود مد نظر دارد؛ ایجاد کند.
یکی از برجسته ترین و شناخته شده ترین مربیان معاصر که خدمات ارزنده ای در این مورد ارائه کرده است آنتونی رابینز نویسنده بیش از دهها جلد از پرفروشترین کتب جهان است.
تیم آموزشی آنتونی رابینز تاکنون بیش از پنجاه میلیون نفر را در سراسر دنیا آموزش داده اند که برخی از این افراد؛ انسانهایی بسیار موفق در زمینه سیاست؛ اقتصاد؛ کسب و کار و غیره هستند.
تونی رابینز
میتوان از سایر افراد نظیر برایان تریسی؛ اِبِن پِگِن؛ رایان دایس؛ دارن هاردی؛ سم کارپنتر؛ مایکل گربر و استفان کاوی در اشاعه این تئوری نام برد.
تحقیق و تصمیم گیری در باب اینکه کدام تئوری را موثرتر می یابید جزو وظایف خود شماست. از آنجایی که گستردگی اطلاعات در دنیای امروزی معضل جدیدی برای بشر محسوب میشود. بر اساس تئوری که انتخاب میکنید میتوانید اطلاعات دریافتی را فیلتر کنید و هر مطلبی که در راستای تئوری مورد قبول شماست؛ برگزینید و از آن استفاده کنید.
البته انسان هوشمند کسی ست که برای ورود تئوری ها و اطلاعات متفاوت و جدید ذهن خود را پذیرا و باز نگاه دارد.
این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  متد جدید هدفگذاری CLEAR
در اینجا قصد ندارم تا معایب و مزایای هر یک از این تئوری ها را برای شما تشریح کنم. ابتدا با تئوری نخست آشنا شدم و منابع زیادی را مطالعه کردم اما همیشه فقدان برنامه و طرح عملی در مسیر دستیابی به اهداف  در این تئوری بچشم میخورد. پس از مدتی با منابعی از تئوری دوم آشنا شدم و آنها را موثرتر یافتم. لذا مطالعات و تحقیقاتم را حول محور تئوری دوم قرار داده و نتایج بسیار چشمگیر و عالی از آن بدست آورده ام.
از این جهت سعی کرده ام تا حد امکان؛ مقالات و تالیفاتم بر پایه تئوری دوم استوار باشند. ارائه روشهای عملی؛ گام به گام و تست شده همیشه جزو الویتهای نخست من در تولید محتواست.

نوشته تئوری های رسیدن به هدف اولین بار در آرتا کلود پدیدار شد.

]]>
https://artacloud.com/theories-of-achieving-goals/feed/ 0 2133
چرا موفقیت خارج از منطقه امن شماست؟ https://artacloud.com/why-sucess-is-outside-of-your-comfort-zone/ https://artacloud.com/why-sucess-is-outside-of-your-comfort-zone/#respond Sat, 03 Jun 2017 07:45:39 +0000 https://artacloud.com/?p=2106 موفقیت خارج از منطقه امن شماست. چرا؟ مکانیزم مراقبت از سیستم بدن سعی میکند شما را همواره در حاشیه امن تان نگاه دارد و از بروز هرگونه خطرات احتمالی جلوگیری کند. پس این مکانیزم میتواند بالقوه تبدیل به یک اهرم مقاومتی در برابر بهره وری شما شود. مغز انسان در ۳ لایه منفک اما مرتبط …

نوشته چرا موفقیت خارج از منطقه امن شماست؟ اولین بار در آرتا کلود پدیدار شد.

]]>
موفقیت خارج از منطقه امن شماست. چرا؟ مکانیزم مراقبت از سیستم بدن سعی میکند شما را همواره در حاشیه امن تان نگاه دارد و از بروز هرگونه خطرات احتمالی جلوگیری کند. پس این مکانیزم میتواند بالقوه تبدیل به یک اهرم مقاومتی در برابر بهره وری شما شود.
مغز انسان در ۳ لایه منفک اما مرتبط بهم فعالیت میکند:

لایه منطق یا rational

لایه احساسی یا Emotional

لایه هویت یا Identity که در برگیرنده احساس فیزیکی است

حال تقابل این ۳ لایه بر سر مسئله ای خاص، میتواند به اصطکاک درونی یا inner friction منجر شود.
بعنوان مثال نحوه برخورد هر یک از لایه های فوق را در مورد خوردن غذا، در نظر بگیرید:
غذای ناسالم خوشمزه (مانند انواع فست فودها) مطمئنا لایه منطق و احساس را در برابر یکدیگر قرار میدهد. از طرفی لایه منطق بر ناسالم بودن غذا تاکید دارد اما لایه احساس بدنبال خوشی لحظه ای ست. در نتیجه فرد را ترغیب میکند تا خوش بودن لحظه ای را برگزیند.

فست فود
اصطکاک درونی یا تعارض مهمترین عامل در عدم توفیق در رسیدن به اهداف زندگی ست. به خاطر داشته باش که تعارض درونی بیشتر، معادل نیروی اراده کمتر است.
پس باید آگاهانه میزان اصطکاک درونی را کاست. گام اول آگاه شدن به مکانیزم تعارض ست و در گام بعدی یافتن روشهای موثر در راستای کاستن از تعارضات درونی ست.

مفهوم مولفه های شخصیتی منحصر بفرد:

بر اساس تکنولوژی برنامه ریزی عصبی کلامی یا NLP، همه ما انسانها دارای مولفه های شخصیتی هستیم که در زمانهای خاص، عملکردی خاص از خود بروز میدهیم. به هر یک از آنها، مولفه های شخصیتی منحصربفرد گفته میشود.
هر یک از این مولفه ها یک وجه مثبت دارند و میتواند برای بهره وری مفید باشد اما مشکل از آنجایی آغاز میشود که ۲ مولفه شخصیتی گوناگون نتایج کاملا ضد هم دارند و این تعارض باعث از بین رفتن انرژی شده و در نتیجه بدون آنکه آگاهانه بدانید چه اتفاقی در حال رخ دادن است، اصطکاک درونی ایجاد شده،‌ بهره وری شما را نابود خواهد کرد! و شما نیز از همه جا بیخبر، نمیدانید چرا در راستای هدفتان پیشرفتی نمیکنید!

تمرین ساده زیر را انجام دهید:
برای لحظاتی چشمان خود را ببندید و از آن مولفه شخصیتی خاص خود که مانع موفقیت شما میشود (مثلا خراج بودن)، سوال کنید که چرا باعث عدم موفقیت من میشوی؟! و در انتظار پاسخ بمانید. پاسخ یا پاسخهایی را که دریافت میکنید را یادداشت کنید.
حال این تمرین را برای آن مولفه ای انجام دهید که بصورت مستمر و فعال موفقیت را پیگیری میکند (مثلا عادت پس انداز کردن و سرمایه گذاری کردن). از این مولفه سوال کنید که چه اتفاقاتی باید بوقوع بپیوندند که من به موفقیتهای مد نظرم برسم؟
در مرحله بعد، هر دو مولفه را احضار کنید و از آنها بخواهید با یکدیگر صحبت کنند و تشریح کنند که چگونه فعالیت میکنند. این موضوع باعث خواهد شد که هر دو مولفه از نحوه عملکرد یکدیگر آگاه شده و فعالیت هر کدام اصطکاک برای دیگری ایجاد نکند.

زمانیکه از حاشیه امن زندگی خود خارج میشوید این تعارضات به حداکثر سطح خود میرسند. در نتیجه کمتر انسانی میتواند در برابر این تعارضات مقاومت کند و در صدد رفع آنها برآید. مفاهیمی مانند ترس از تغییر، دقیقا حاصل این تعارضات هستند.

مفهوم بازپس گیری نیروی اراده:

در زندگی خود چگونه و چطور میتوانیم نیروی اراده خود را با تغییر استراتژی، بازپس بگیریم؟ آگاهانه میزان نتیجه ای که از عادات فعلی خود بدست می آورید را بررسی کنید تا بروشنی دریابید که واقعا چه بهایی یا نتیجه ای برای شما دارند. سپس استراتژی مناسب را برای تغییر این عادات که دزدان انرژی و نیروی اراده هستند را طراحی کنید.
یک سوال اساسی از خود بپرسید.

چگونه عادت جدید میتواند کل زندگی مرا تحت تاثیر قرار دهد؟

این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  موفقیت نامحدود با اندکی نیروی اراده

مثلا: داشتن رژیم غذایی سالم چگونه زندگی مرا تحت تاثیر قرار خواهد داد و متحول خواهد کرد؟ در حقیقت چه استراتژی را من در پیش میگیرم تا رژیم غذایی خود را تحلیل کنم؟ آیا طعم غذا در الویت است یا سالم بودن آن؟ با تغییر ترتیب الویتها و کم و زیاد کردن معیارها، میتوان استراتژی های جدیدی تعریف کرد که منجر به سلامتی و طول عمر و در نهایت موفقیت گردد.

بخاطر داشته باشید که هر فردی از نیروی اراده اندکی در ابتدای روز برخوردارست گه اگر برای همین میزان نیز برنامه ای نداشته باشد در ادامه ساعات روز این میزان نیروی اراده به صفر نزدیک خواهد شد و در نتیجه روزی بی بهره را تجربه خواهد کرد.

نوشته چرا موفقیت خارج از منطقه امن شماست؟ اولین بار در آرتا کلود پدیدار شد.

]]>
https://artacloud.com/why-sucess-is-outside-of-your-comfort-zone/feed/ 0 2106
راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه اولیه https://artacloud.com/drop-shipping-model/ https://artacloud.com/drop-shipping-model/#respond Sat, 29 Apr 2017 10:01:30 +0000 https://artacloud.com/?p=2095 در دنیای امروزی راههای بسیار زیادی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی وجود دارد که هر یک دارای مزایا و معایب مختص خود هستند. در این میان روشهایی که نیازی به داشتن محصول ندارند مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته اند. معمولا این روشها تحت عنوان مشارکت در فروش یا Affiliate Marketing شناخته میشوند. …

نوشته راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه اولیه اولین بار در آرتا کلود پدیدار شد.

]]>
در دنیای امروزی راههای بسیار زیادی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی وجود دارد که هر یک دارای مزایا و معایب مختص خود هستند. در این میان روشهایی که نیازی به داشتن محصول ندارند مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته اند. معمولا این روشها تحت عنوان مشارکت در فروش یا Affiliate Marketing شناخته میشوند. در حقیقت تولید کننده محصول، در ازای فروش هر محصول توسط یک affiliate marketer (بازاریاب مشارکت در فروش) درصدی از سود را به وی پرداخت میکند.

مشارکت در فروش:

مشارکت در فروش، در حال حاضر یکی از پرسودترین و پربازده ترین روشهایی ست که اکثر کارآفرینان و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی از آن استفاده میکنند. احتمالا بارها ایمیلهایی را حاوی اطلاعات معرفی محصول یا سرویس خاص از صاحبان کسب و کارهای اینترنتی دریافت کرده اید که در آن محصول یا سرویس شریک تجاری یا همکار خود را به شما معرفی میکنند. سایتهایی مانند Clickbank و سایت آمازون سرویس Affiliate Marketing را ارائه میدهند.

این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  آموزش گام به گام بازاریابی ربایشی

روش ایجاد فهرست مجازی:

روشی دیگری که با استقبال گسترده ای در دنیا مواجه شده، سرویسی ست که سایت آمازون در اختیار فروشندگان قرار میدهد. این سرویس به زبان ساده، ارائه یک فهرست مجازی (Virtual Inventory) از محصولاتی ست که شما میخواهید در سایت آمازون بفروشید. محصولات شما توسط تولید کننده محصولاتتان به انبارهای آمازون ارسال میشوند و سایت آمازون عهده دار کلیه سرویسهای مربوط به نگهداری از محصولات شما، تراکنش و تسویه مالی، ارسال محصول به خریدار، پروسه مربوط به پس گرفتن محصول و بازگرداندن پول خریدار است. به ازای دریافت این سرویس از آمازون ماهیانه مبلغی را به آمازون پرداخت خواهید کرد. در انتهای هر ماه چک تسویه حساب خود را از آمازون دریافت میکنید.
روش فوق نیاز به یک سرمایه اولیه دارد که شامل هزینه سفارش محصول بصورت عمده به نام برند شما، هزینه ماهیانه استفاده از فهرست مجازی آمازون و بین ۴ تا ۶ ماه ارسال محصولات به انبارهای آمازون. معمولا تولید کنندگان چینی بعنوان اصلی ترین تولید کنندگان محصولات در دنیا هستند.

روش Drop-shipping:

یکی از جدیدترین مدلهای کسب و کار که اخیرا محبوبیت پیدا کرده است،‌ مدلی تحت عنوان Drop-shipping ست. drop-shipping در حقیقت مدلی ست که از مفهوم Inventory Arbitrage منتج شده است. بزبان ساده برخی از سایتهای عمده فروش بزرگ مانند AliExpress و Amazon سرویسی را ارائه میکنند که به فروشندگان نوپا این امکان را میدهد تا در وب سایت خود عینا عکس محصولات و شرح مربوط به هر محصول را کپی کنند و محصول را با قیمت خود ارائه دهند. در نهایت وقتی سفارشی ثبت شده کلیه روال مربوط به تسویه حساب و ارسال محصول به مشتری توسط تولید کننده انجام میشود.

این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  ثروت آفرینی در عصر اینترنت
برجسته ترین حُسن این روش، عدم نیاز به سرمایه اولیه برای راه اندازی آنست زیرا عملا شما محصول را به قیمت عمده از تولید کننده تهیه میکنید اما به قیمت خرده فروشی به مشتریهای خود میفروشید. ضمنا زمانی تسویه حساب با تولید کننده انجام میشود که فروشی از جانب شما صورت گرفته باشد. در این روش، رمز موفقیت، تسلط به بازاریابی شبکه های اجتماعی ست و اینکه به چه روشهایی میتوان بازدید کنندگان را تبدیل به مشتری کرد. مسلما نوع بازار مقصد یا زیربازار مقصدی (Niche) که انتخاب میکنید تاثیر بسزایی در موفقیت شما در این مسیر خواهد داشت.

موفق و ثروتمند باشید.

نوشته راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه اولیه اولین بار در آرتا کلود پدیدار شد.

]]>
https://artacloud.com/drop-shipping-model/feed/ 0 2095