خانه / مقالات / یازده اشتباهی که بین شما و اولین یک میلیون دلارتان قرار گرفته اند!
یازده اشتباهی که بین شما و اولین یک میلیون دلارتان قرار گرفته اند!

یازده اشتباهی که بین شما و اولین یک میلیون دلارتان قرار گرفته اند!

من سه بار در سه مقطع کاملا جداگانه از زندگیم،‌ میلیونر شدم! اولین بار که یک میلیون دلار را در حساب بانکیم دیدم، غش کردم! علیرغم اینکه به عینه این مبلغ را در حسابم میدیدم، اما حس میگردم که در یک خواب شیرین شبانه هستم! گاهی هنوز هم وقتی به اولین یک میلیون دلار خود فکر میکنم، حس غافلگیری تمام وجودم را فرا میگیرد! این جملات توسط جان رمپتون، کارآفرین و نویسنده مقالات وب سایت www.entrepreneur.com در مقاله ای تحت همین عنوان نوشته شده است.
میلیونر شدن خیلی بدور از ذهن نیست! حداقل سه بار در زندگی من اتفاق افتاده است! با اندکی فداکاری، صبر و تمرکز، میلیونر شدن، کاملا درست یافتنی است. اگر من توانسته ام میلیونر شوم، هر کسی میتواند! سخترین مرحله رسیدن به اولین یک میلیون دلار است. بعد از این مرحله همه چیز در زمان و مکان مناسب قرار خواهد گرفت. اما براستی چرا، رسیدن به اولین یک میلیون دلار،‌ دشواری هایی را بهمراه دارد؟ یازده اشتباهی که بین شما و اولین یک میلیون دلارتان قرار گرفته اند، عبارتند از:

یک – درست فکر نمیکنید!

ناپلئون هیل در کتاب “بیندیشید و ثروتمند شوید” بسال ۱۹۳۷ طی تحقیقات خود، مینویسد: افراد ثروتمند بطرز متفاوتی از افراد طبقه متوسط فکر میکنند! پس از مصاحبه با بیش از ۱۲۰۰ نفر از ثروتمندان آن زمان در میابد که:
۱) ثروتمندان فقر را ریشه هر نوع بدبختی میدانند! در حقیقت فقر فضیلت نیست بلکه رذالت است!
۲) خودخواهی میتواند بنوعی فضیلت محسوب شود!
۳) یک ذهنیت عملگرا دارند.
۴) افراد ثروتمند، دانش و تجربه خاص بدست می آورند.
۵) درباره آینده رویا پردازی میکنند.
۶) علاقمندی خود را تعقیب میکنند.
۷)‌ از چالش لذت میبرند.
۸) پول سایر افراد را استفاده میکنند.
۹) بروی درآمدزایی تمرکز دارند نه پس انداز.
۱۰) میدانند که چه زمانی باید ریسک کنند.
خلاصه کلام، اگر قصد میلیونر شدن دارید طرز فکر و عملکردتان را نسبت به پول و موفقیت تغییر دهید.
این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  چگونه مثل ثروتمندان فکر کنیم؟

دو – بیش از حد ایده آل گرا هستید.

یکی از ارزشمندترین درسهایی که در زندگی آموختم اینست که هیچ چیز در زندگی ایده آل نیست! هر چه زودتر این موضوع را بپذیرید، سریعتر بسوی موفقیت گام برخواهید داشت. اگر قصد راه اندازی یک کسب و کار دارید هر چه سریعتر وارد شوید و محصول یا خدمات خود را به مخاطبانتان عرضه کنید. زمان، انرژی و سرمایه خود را صرف ایجاد یک محصول یا خدمت ایده آل تلف نکنید زیرا این ایده آل گرایی هرگز به واقعیت تبدیل نخواهد شد. در واقع ایده آل گرایی در هر زمینه ای قاتل پیشرفت و حرکت است.

سه – تمام درآمد خود را خرج میکنید!

بسیار وسوسه انگیز است وقتی جیبی پر پول دارید بسراغ یک اتومبیل بسیار لوکس بروید. ثروتمندان بروشنی میدانند که مرز بین آنچه که نیاز دارند با آنچه که صرفا بر اساس احساس و جوگیری میخواهند،‌ کجاست.

چهار – انتظارات غیر واقعی از خود دارید.

افراد ثروتمند در حین اینکه رویاهای بزرگی در سر دارند ولی مجموعه ای از انتظارات واقع بینانه را برای خود در نظر میگیرند. بخوبی آگاهند که یک شبه میلیونر شدن یک افسانه ست! ثروتمند شدن یک پروسه زمانبر توام با فکر، احساس و عملکرد ثروتمند مآبانه است.

پنچ – کورکورانه از دیگران تبعیت میکنید!

مطالعه زندگی افراد موفق و بزرگان و سخنان آنها میتواند میزان بصیرت شما را بطرز چشمگیری افزایش دهد اما تعقیب گام به گام روشهای آنها ممکن است برای شما راهگشا نباشد. بعنوان مثال، دنبال کردن مدل کسب و کار مایکروسافت یا اپل در زمان حال نمیتواند به شما در راستای ایجاد یک کسب و کار موفق کمک کند. درک کنید که چه چیزی در حال حاضر شما و کسب و کارتان را بسوی موفقیت سوق خواهد داد.

شش – بیش از حد به یک قطعه پلاستیک (کارت اعتباری) وابسته اید!

استفاده از کارتهای اعتباری میتواند مفید باشد بشرطی که در جهت سرمایه گذاری صحیح بکار برده شود. اما تله بسیار بزرگیست اگر صرفا در جهت خرید اقلام غیرضروری مورد استفاده قرار گیرد.

هفتم – یک طرح بلند مدت کسب ثروت ندارید.

هر فرد ثروتمندی بروشنی میداند که ثروت، نتیجه برنامه ریزی و تعهد به آن در دراز مدت است. اگر بدنبال نتایج آنی در زمینه ثروت هستید به احتمال ۹۹ درصد هرگز ثروتمند نخواهید شد.
این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  ثروت آفرینی در عصر اینترنت

هشتم – اتلاف وقت با افراد منفی گرا.

ثروتمندان هرگز زمان خود را با افراد منفی گرا تلف نمیکنند. مخصوصا کسانی که دائما از عدم موفقیت و نشدن کارها صحبت میکنند. هر چه سریعتر این افراد را از صحنه زندگی خود حذف کنید. مطالعه مقاله “چگونه افراد موفق از پس افراد منفی برمی آیند؟” میتواند به شما در این راستا کمک کند. دایره اختصاصی افراد ثروتمند متشکل از کسانی است که ذهنیت و عملکرد مشابه یکدیگر دارند.

نهم – سعی میکنید که همه کارها را به تنهایی انجام دهید!

یاد بگیرید که چگونه افراد مستعد را در جاهایی که خودتان ضعف دارید بکار بگیرید تا برآیند کار گروهی منجر به موفقیت و پیشرفت شود. افراد ثروتمند لزوما متخصص و سرآمد در کسب و کاری که راه انداخته اند نیستند بلکه میدانند که چگونه استعدادها را مدیریت کنند.

دهم – در زمان مناسب در مکان مناسب نیستید!

صرفنظر از اینکه سرمایه گذاری میکنید یا اینکه کسب و کار جدیدی راه میندازید، زمان و مکان از اهمیت ویژه ای برخوردارند. رایان گریوز Ryan Graves در سال ۲۰۱۰ یک توئیت ساده برای تراویس کالانیک (موسس Uber) ارسال کرد با این عنوان که مرا استخدام کن! و بعنوان اولین کارمند Uber مشغول بکار شد. در حال حاضر ثروت وی از سهام شرکت حدود یک و نیم میلیارد دلار است! بجای رویا پردازی روزانه،‌ فرصتهایی که پیش رویتان هستند را دریابید و تصاحب کنید.

یازدهم – و نکته آخر اینکه،‌ بخود باور ندارید!

با خود روراست باشید! به احتمال زیاد اصلی ترین عامل بازدارنده موفقیت، عدم باور بخود است. به ندای درونیتان گوش دهید. دیل کارنگی میگوید: عدم اقدام، شک و ترس می آفریند و اقدام، اعتماد بنفس و شجاعت بهمراه میاورد. اگر میخواهید بر ترس و شک خود غلبه کنید راهش در منزل ماندن و تفکر نیست بلکه بیرون بروید و دست به اقدام بزنید.

منبع : www.entrepreneur.com

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

درباره فرامرز

mm
موسس پایگاه آموزش مجازی آرتا کلود. نویسنده، محقق و مدرس در زمینه استارت آپ، ثروت آفرینی، بازاریابی و فروش حرفه ای

سایر کاربران از این مطلب استقبال کرده اند

با این تکنیک عالی میتوانید خالق اید

با این تکنیک عالی میتوانید خالق ایده های بزرگ خود باشید

در سراسر دنیا افرادی وجود دارند که دائما در حال خلق ایده های بزرگ و …