خانه / استارت آپ و کارآفرینی / چهار نکته طلایی از صاحب یک کسب و کار ده میلیون دلاری
چهار نکته طلایی از صاحب یک کسب و کار ده میلیون دلاری

چهار نکته طلایی از صاحب یک کسب و کار ده میلیون دلاری

بی شک سم آونز (Sam Ovens) یکی از موفقترین کارآفرینان جوان در زمینه مشاوره کسب و کار است. در مدت زمان کوتاهی موفق شد تا ارزش کسب و کار خود را به ۱۰ میلیون دلار برساند. در این مقاله قصد دارم تا چهار نکته طلایی در موفقیت کسب و کار را از دیدگاه این میلیونر جوان مطرح کنم. سم پس از ۳ ماه، از کارکردن در اولین کار رسمی خود در کالج آنرا ترک کرد و برای شروع کسب و کار از پارکینگ منزل والدین خود استفاده کرد.
پس از نه ماه تلاش و هزینه کردن کل پولی که پس انداز کرده بود بشکل ناراحت کننده ای شکست خورد و ۲ کسب و کار دیگر او هم به سرنوشتی مشابه دچار شدند! سم بجای بازگشتن به محیط کارمندی تصمیم گرفت تا از شکستهای خود بیاموزد. اشتباهاتی که منجر به شکست شده بودند را بررسی کرد و نقاط ضعف و قوت کسب و کارهای خود را متوجه شد. اینوع نگرش باعث شد که تصمیم بگیرد تا چهارمین کسب و کار خود را در زمینه مشاوره کسب و کار راه اندازی کند.
پس از ۴ سال از شروع اولین کسب و کار در پارکینگ والدین خود، سم در جایگاهی قرار گرفت که کسب و کار مشاوره ای او بسرعت به ارزش ۱۰ میلیون دلار رسید. در حقیقت سم در سن ۲۶ سالگی صاحب کسب و کاری به ارزش ۱۰ میلیون دلار شد.
سم چهار نکته طلایی زیر را مهمترین و کلیدی ترین موضوعاتی میداند که هر کس در فکر راه اندازی کسب و کار است باید آنها را بداند.

نکته طلایی اول – هر چه زودتر برند تحت نام خود را بسازید و اعتماد سازی کنید.

ساختن برند تحت نامتان، چندین فایده دارد:
نخست – اگر صاحب یک برند شخصی معتبر باشید به شما اعتبار بالایی در ایجاد کسب و کارهای جدید خواهد داد. سم میگوید اگر مردم به برند تحت نام شما اعتماد کنند به هر کسب و کار جدیدی که ردی از برند شماست، اعتماد میکنند.
دو – هر چه مخاطبان شما بیشتر باشند، مشتریان بالقوه بیشتری در آینده جذب خواهید کرد. وی میگوید از تمام ابزارهای موجود استفاده کنید تا صدایتان به گوش افراد بیشتری برسد. استفاده از قدرت نفوذ شبکه های امروزی تنها بخشی از امکانات گسترده برای جذب مخاطب است.

نکته طلایی دوم – از شبکه آشنایان خود کسب درآمد کنید.

سم میگوید: هر کارآفرینی در اطراف خود کسانی را دارد که علاوه بر اینکه به کسب و کار وی نیاز دارند، حاضرند که در ازای دریافت سرویس مناسب، بهای آنرا نیز پرداخت کنند. پس در هنگام شروع کسب و کار آشنایان، دوستان و اطرافیان خود را فراموش نکنید. اینکار باعث میشود تا کسب و کار شما توسط اطرافیانتان تا چند سطح دیگر نفوذ کند. هر یک از اطافیان شما شبکه ای از دوستان و آشنایان دارند که لزوما شما را نمیشناسند.
یکی از دلایل عدم موفقیت کسب و کارهای جدید، هدف قرار دادن افراد غریبه در همان گامهای نخست است.

نکته طلایی سوم – هرگز آموختن را متوقف نکنید.

هیچ اهمیتی ندارد که در چه مقطعی از زندگی بسر میبرید، همیشه، همیشه و همیشه مطلب جدید برای یادگیری در راهی که در آن قدم گذاشته اید وجود دارد. سم میگوید: در دوران بسیار طلایی از نظر تولید و به اشتراک گذاری اطلاعات مفید بسر میبریم. بعنوان یک کارآفرین همیشه در طول مسیر با چالشها و فرصتهای جدید روبرو میشویم که برای رویارویی با آنها نیازمند آموختن هستیم.

نکته طلایی چهارم – بر طرد شدن غلبه کنید (از عدم پذیرش نترسید).

سم میگوید بزرگترین چالش (ترس) من در آغاز کسب و کار رویارویی با عدم پذیرش از سوی دیگران بود! وی ادامه میدهد که تماس گرفتن با مشتریان بالقوه و معرفی سرویس و محصول کسب و کارم همیشه بزرگترین چالشی بود که خارج از محیط راحتی (Confort Zone) شخصی من بود. اما تصمیم گرفتم که با آموختن نحوه برخورد با این شرایط، گامی به جلو برداشته و در نهایت بر این ترس خود غلبه کنم. سم می افزاید که این چالش بزرگی برای من بود چون من انسانی درونگرا هستم.
صحبت کردن با افراد غریبه در مورد کسب و کارم کم کم به من آموخت که عامل اصلی نه شنیدن مطلقا به دلایل شخصی و شخصیتی من نیست و این تجربه یکی از بزرگترین درسهایی بود که نتیجه بیرون زدن از محیط راحتی و رویارویی با چالشهای واقعی دنیای کسب و کار بود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  بازی پول - بخش سوم

درباره فرامرز

mm
موسس پایگاه آموزش مجازی آرتا کلود. نویسنده، محقق و مدرس در زمینه استارت آپ، ثروت آفرینی، بازاریابی و فروش حرفه ای

سایر کاربران از این مطلب استقبال کرده اند

با این تکنیک عالی میتوانید خالق اید

با این تکنیک عالی میتوانید خالق ایده های بزرگ خود باشید

در سراسر دنیا افرادی وجود دارند که دائما در حال خلق ایده های بزرگ و …

یک دیدگاه

  1. ممنون فرامرز جان مثل همیشه عالی بود.