خانه / مقالات / چگونه ثروتمند شوم؟
چگونه ثروتمند شوم؟

چگونه ثروتمند شوم؟

چگونه ثروتمند (پولدار)شوم؟ سوالی که اکثر افراد از خود میپرسند! اکثر ما بدون اینکه اطلاعاتی در باب بازی پول و نحوه کارکرد آن داشته باشیم هدف نهایی و غایی خود را با فراغ بال پولدار شدن بی حد و حساب قرار داده ایم. در حقیقت، پول را علت العلل هر چیزی در زندگی میدانیم! در حالیکه تحقیق درباره زندگی افراد ثروتمند (نه پولدار) نشان میدهد که پول در ذهن این افراد نتیجه مجموعه ای از تصمیمها، برنامه ریزیها و اقدامهاست!
در گام نخست ابتدا باید به این موضوع توجه کنیم که ثروت معادل پول نیست! بلکه پول تنها بخش کوچکی از پازل بزرگ ثروت است.
ایجاد ثروت و در تعریف بسیار سطحی و عامیانه آن پول در آوردن، نتیجه ۳ سبک از تفکر در باب موفقیت است:
یک – هدفگذاری، برنامه ریزی و تلاش در جهت رسیدن به اهداف مشخص شده.
دو – حل یک مشکل و یا رفع یک نیاز (در هر زمینه ای) و ارائه محصول/محصولات در جهت رفع مشکلات و برآوردن نیازها.
سه – طراحی و پیاده سازی شرایطی (سیستمی) که با بکارگیری انرژی و زمان دیگران در سیستم مذکور، عملا نتیجه اش کسب موفقیت باشد.
صرفنظر از اینکه کدامیک از سبکهای فوق را پی میگیرید، پول میتواند (تاکید میکنم؛ میتواند!) نتیجه ایجاد ارزش در زندگی سایرین و در بعد وسیعتر آن، در سطح دنیا باشد. در یک کلام دنیا را به محل بهتری برای زندگی تبدیل میکنید.
این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  قانون جذب پول از عوام فریبی تا واقعیت
پول ماحصل عواملی است که تعامل آنها با یکدیگر منجر به کسب پول و در صورتیکه فرد اشراف کامل به نحوه ایجاد ثروت داشته باشد با استفاده از پول بدست آمده؛ ثروت ماندگار در زندگی خود و دیگران ایجاد خواهد کرد. این عوامل عبارتند از:

– نوابغ فکری یا Money Mastermind

– طرز فکر یا Money Mindset

– انگیزه یا Money Motivation

– تسلط یا Money Mastery

– و در نهایت پول یا Money

چگونه ثروتمند شوم؟
شکل فوق نشان میدهد که کسب ثروت ماحصل تعامل لایه هایی است که با نوابغ فکری یا Mastermind (لایه نخست) آغاز میشود. ناپلئون هیل در کتاب بسیار ارزشمند “بیندیشد و ثروتمند شوید” –  نسخه اصلی – مینویسد، تقریبا غیرممکن است موفقیت بسیار چشمگیر و بزرگی را بدون داشتن یک گروه Mastermind کارآمد، شاهد بود! صحت این ادعا تقریبا در اکثر تجارتهای موفق دیده میشود. کافیست تنها جستجوی ساده ای در اینترنت داشته باشید و سرگذشت افراد و تجارتهای موفق را بخوانید.
لایه دوم درباره نظام باورهای شما نسبت به پول و ثروت است. اینکه باورهای شما درباره ثروت و ثروتمند تا چه حدی بازدارنده یا پیشرفت دهنده هستند، شرایط فعلی مالی شما را نشان میدهند! در این لایه می آموزید تا چگونه باورهای جدیدی را در خود ایجاد کنید تا باعث رشد و موفقیت مالی شما شوند.
لایه سوم یا انگیزه، یکی از مهمترین لایه هاست زیرا به مانند سوخت اتومبیل عمل میکند و باعث میشود که در جهت رسیدن به ثروت هرگز موتور شما خاموش نشود! در این مرحله می آموزید که از اهرم روانی “ترس از دست دادن” چگونه در جهت ایجاد انگیزه بالا استفاده کنید. روشهای دیگری مانند چرخه اقبال یا vision board از جمله مواردی است که در این لایه جا گرفته و آنرا خواهید آموخت.
لایه چهارم یا تسلط، به شما می آموزد تا چگونه مهارتهای لازم در راستای ایجاد ارزش در زندگی دیگران را در خود شناسایی و تقویت کنید. مهارتهایی نظیر، تسلط به زبان، قدرت سخنرانی در جمع، فروش حرفه ای، بازاریابی و …
در لایه پنجم یا پول، به مفاهیم بنیادی نظیر ایجاد ذهنیت، رفتار و عادت سرمایه گذاری در برابر رفتار مصرف گرایی، درک میزان ریسک در سرمایه گذاری و تفاوت بنیادی دارایی و بدهی پرداخته خواهد شد.
حال با درک لایه های فوق و انجام تمرینات به مانند سایر افراد ثروتمند قادر خواهید بود تا ماشین تولید ثروت خود را راه اندازی کنید و علاوه بر ایجاد ارزش در زندگی دیگران خود نیز از ثروتی که ماحصل این ارزش آفرینی ست و استحقاق آنرا دارید، لذت ببرید.
بسیار خوشحالم که اولین کتاب جامع و کاربردی تولید ثروت توسط تیم آرتا کلود آماده ارائه میباشد. این کتاب تحت عنوان “ثروت آفرینی در عصر اینترنت” علاوه بر مطالب تئوری، بیشتر شامل تمرینات عملی است که طی آن شما را قادر میسازد تا مدل فوق را عملا پیاده کرده و امپراطوری ثروت خود را بنا کنید.
گزیده مطالب کتاب ثروت آفرینی در عصر اینترنت را میتوانید از اینجا بصورت رایگان دریافت کنید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

درباره فرامرز

mm
موسس پایگاه آموزش مجازی آرتا کلود. نویسنده، محقق و مدرس در زمینه استارت آپ، ثروت آفرینی، بازاریابی و فروش حرفه ای

سایر کاربران از این مطلب استقبال کرده اند

با این تکنیک عالی میتوانید خالق اید

با این تکنیک عالی میتوانید خالق ایده های بزرگ خود باشید

در سراسر دنیا افرادی وجود دارند که دائما در حال خلق ایده های بزرگ و …