خانه / مقالات / رهایی از کارمندی – هفت دلیل که حقوق کارمندی مشابه مصرف کوکائین است
رهایی از کارمندی - هفت دلیل که حقوق کارمندی مشابه مصرف کوکائین است

رهایی از کارمندی – هفت دلیل که حقوق کارمندی مشابه مصرف کوکائین است

تقریبا اکثر افراد آرزوی رهایی از کار کارمندی را در سر میپرورانند اما عده کمی به آن جامه عمل میپوشانند! چرا؟! شاید اصلیترین دلیل آن ترس از رویارویی با مسائل ناشناخته باشد. ریک بایسیو (Rick Bisio) – یکی از کارآفرینان و مربیان موفق در عرصه بین المللی – شرح یافته های خود را که حاصل سالها تجربه و مربیگری افراد در سطح جهان است تحت قالب یک مقاله بسیار خواندنی، مطرح میکند.
پس از سالها مربیگری افرادی که از هر نظر آماده تبدیل شدن به یک کارفرما یا صاحب تجارت بودند به یافته های بسیار هیجان انگیزی رسیدم که چرا افراد پس از گذراندن دوره های متعدد و کاربردی درست زمانیکه که باید دست به اقدام بزنند و کسب و کار خود را آغاز کنند، همه چیز را رها کرده و مجددا به سراغ کار کارمندی میروند!
این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  چارچوب کسب درآمد از دیدگاه کیوساکی (شما در کدام خانه هستید؟)
همیشه این سوال در ذهن من مطرح بود که چرا ایندسته افراد با تلاش فراوان و صرف زمان و هزینه به آستانه آغاز کسب و کار خود میرسند اما در نهایت آنرا رها کرده و به سیستم کارمندی و حقوق بگیری باز میگردند؟
تنها پاسخی که برای این سوال یافتم اینست که دریافت حقوق و مزایای کارمندی برای هر فردی مشابه مصرف کوکائین در درازمدت است! تحقیق درباره این موضوع وجه تشابه های بسیار جالبی را بین این دو موضوع آشکار ساخت.

۱ – هر زمانی که مخدر مصرف کنید، به درجه بالایی از خشنودی میرسید!

تحقیقات نشان میدهد که هر زمان که حقوقتان را دریافت میکنید بخش پاداش مغز شما مشابه زمانیکه مخدر مصرف میکنید، تحریک میشود! اساسا زمانیکه حقوق دریافت میکنید میزان و جنس خشنودی شما با مصرف کوکائین یکسان است!

۲ – برای راضی نگه داشتن بخش پاداش در مغزتان، طبق یک روال ثابت و قابل پیش بینی نیاز به مخدر خواهید داشت!

کسانی که تجربه بیکار شدن به هر دلیلی را در زندگی حرفه ای خود داشته اند بخوبی این موضوع را درک میکنند. اصولا رها کردن منبع درآمد ثابت قابل پیش بینی و رفتن بسوی آینده ای کاملا نامشخص در تجارت شخصی، هر فردی را میترساند! شجاعت پذیرش ریسک و عملگرا بودن یکی از وجوه تمایز افراد موفق و غیرموفق در دنیاست.

۳ – اصولا زندگی خود را حول محور اعتیاد تنظیم میکنید!

اصولا اعتیاد کنترل زمام امور زندگی فرد معتاد را در دست میگیرد! کار کارمندی (خصوصا زمان موظف کاری) زمام امور زندگی فرد را در دست داشته و در اغلب موارد بر تمام امور زندگی حتی زمان دورهم بودن خانواده ارجحیت دارد!

۴ – اگر به هر دلیلی دریافت مخدر متوقف شود، عقب نشینی ذهنی و فیزیکی بوجود خواهد آمد.

مجموعه احساسات ناخوشایند نظیر نگرانی، دلواپسی، ابهام آینده پیش رو و … جزو لاینفک این تغییر خواهند بود. مسلما تاثیرات فیزیکی حاصل از دست دادن شغل مشابه عدم مصرف مخدر نیست اما در بعد روانی آن تاثیرات مشابهی گزارش شده است.

۵ – تقریبا غیرممکن است که با اعتیاد بتوان ثروت ایجاد کرد!

وقتی کسی معتاد شد، هزینه ها و سبک دخل/خرج بر اساس عادت اعتیادش شکل میگیرد. دقیقا اتفاق مشابهی در کار کارمندی میفتد، دخل و خرج خود را بر اساس میزان حقوق دریافتی تنظیم میکنید. از طرف دیگر ایجاد یک چنین الگوی رفتاری منجر به تولید ثروت در دراز مدت نمیشود زیرا بیشتر مشابه الگوی بخور/نمیر است تا ایجاد ثروت!
این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  چگونه ثروتمند شوم؟

۶ – اگر برای مدت زمان طولانی مخدر مصرف نکنید،‌ ممکن است به آن بازگردید!

طبق یافته های علمی،‌ اعتیاد حس استیصال و ترس را در فرد معتاد در صورتیکه از آن استفاده نکند، تشدید میکند تا جایی که فرد بارها و بارها هوس میکند تا مجددا به حال و هوای قبل بازگردد. پروسه فوق در بسیاری از افراد که برای مدتی کار کارمندی را رها کرده اند و بنوعی خویش فرما شده اند به وفور دیده میشود. پس از چند سال کار برای خود،‌ به دنیای کارمندی بازگشته اند!

۷ – اعتیاد به مخدر کنترل زندگی شما را بدست دارد!

شما میدانید که اعتیاد خانمان برانداز است اما به آن عادت کرده اید. بخودتان نمیتوانید کمک کنید همانطور که فردی که رویای داشتن کسب و کار خود را در سر میپروراند نمیتواند امنیت شغلی فعلی خود را رها کند و به سوی یک آینده پرفراز و نشیب حرفه ای برود. در واقع تنها پروراندن رویای تجارت شخصی راهگشای پیاده سازی و رسیدن به آن نیست!

منبع : www.entrepreneur.com

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

درباره فرامرز

mm
موسس پایگاه آموزش مجازی آرتا کلود. نویسنده، محقق و مدرس در زمینه استارت آپ، ثروت آفرینی، بازاریابی و فروش حرفه ای

سایر کاربران از این مطلب استقبال کرده اند

با این تکنیک عالی میتوانید خالق اید

با این تکنیک عالی میتوانید خالق ایده های بزرگ خود باشید

در سراسر دنیا افرادی وجود دارند که دائما در حال خلق ایده های بزرگ و …