خانه / مقالات / تحول عظیم فکری در زمینه ثروت
تحول عظیم فکری در زمینه ثروت

تحول عظیم فکری در زمینه ثروت

براستی برای ثروتمند شدن و خوشبخت زیستن چکار باید کرد؟ آیا روش کسب ثروت و خوشبخت زیستن، بصورت ژنتیکی به هر فرد انتقال میابد؟ یا اصولا میتوان راه و روش آن را آموخت؟ این مجموعه سوالات کم و بیش ذهن هر انسانی را بخود معطوف میدارد و متاسفانه درصد بسیار اندکی از انسانها در پی یافتن پاسخ و روش درست آن میروند! به همین دلیل، تعداد افراد ثروتمند و خوشبخت به نسبت جمعیت انسانها، بسیار اندک است.

ولی اصولا همه ما میدانیم برای ایجاد تغییر و تحول، ابتدا باید طرز فکر خود را نسبت به هر مسئله ای که در ذهن داریم، تغییر داده و به نوعی طرز تفکر افرادی که در زمینه مورد نظر ما، موفقند، را الگوی خود قرار دهیم تا به نتایج مشابهی دست پیدا کنیم.

این باور بسیار ساده لوحانه است که ما هر روز همان طرز فکر، همان اعمال همیشگی خود را در زندگی تکرار کنیم و توقع دریافت نتایج متفاوت داشته باشیم.

 رابرت کیوساکی، یکی از موفقترین ثروتمندان خودساخته جهان در کتاب پرفروش خود “پدر پولدار پدر فقیر” حقایقی را درباره تفکر ثروت و راههای ایجاد ثروت آشکار میکند که به حق یکی از ارزشمندترین و معتبرترین کتب در این زمینه است. خواندن این کتاب پربار توسط کارآفرینان موفق جهان به افرادی که به تازگی پا به عرصه کارآفرینی گذاشته اند یا آرزوی ثروتمند شدن دارند، توصیه میشود.

این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  چارچوب کسب درآمد از دیدگاه کیوساکی (شما در کدام خانه هستید؟)

در ادامه قصد دارم تا چکیده مختصری از مطالبی که در این کتاب خواهید خواند را عنوان کنم.

۶ درس مهم:

  • درس اول – فقرا و افراد متوسط برای پول کار میکنند در حالی که پول برای ثروتمندان کار میکند.

  • درس دوم – چرا آموختن سواد مالی مهم است؟

  • درس سوم – چرا باید مراقب کسب و کار خود بود؟

  • درس چهارم – چرا باید از تاریخچه شرکتهای بزرگ و سیستم مالیاتی اطلاع داشت؟

  • درس پنجم – ثروتمندان، پول خود را سرمایه گذاری میکنند.

  • درس ششم – همیشه برای یادگیری کار کنید نه برای پول.

شش درس فوق در قالب داستانی به خواننده انتقال میابند و از اینرو جاذبه این کتاب برای افراد با پیش زمینه های متفاوت، بسیار بالاست.

رابرت بروشنی شرح میدهد که چطور سیستم آموزشی و خانواده ها به سمت کارمند پروری گام برمیدارند. حتما این جملات را از پدر و مادر خود به کرات شنیده اید، که خوب درس بخوان، نمرات عالی بگیر تا وارد دانشگاه شوی تا در آینده بتوانی شغلی خوب با مزایای عالی بدست آوری! هیچگاه در سیستم آموزش و پرورش به کودکان و نوجوانان آموزش داده نمیشود که چطور هوش، استعداد، خلاقیت و از همه مهمتر پشتکار خود را در جهت ایجاد کار و ثروت بکار بگیرند.

از سویی دیگر، به روشنی چرخه باطل دورانی زندگی (rat race) را تعریف کرده و راههای برون رفت از آنرا ارائه میدهد. منظور از چرخه باطل دورانی زندگی، برخاستن از خواب، رفتن به سر کار، دریافت حقوق، تسویه بدهی ها و مخارج و در انتها شروع مجدد از نقطه آغاز!

در ادامه توجه شما را به دو نکته جالب و برگرفته از این کتاب جلب میکنم:

  • شرکتهای بزرگ میدانند که چگونه کمترین مالیات را پرداخت کنند. اطلاع از قوانین یا بکارگیری افرادی که از قوانین اطلاع دارند؛ کلید موفقیت آنهاست.
  • تنها قشری که قبل از دریافت حقوق؛ مالیات پرداخت میکنند؛ کارمندان هستند! بر خلاف نظر عموم؛ سیستم مالیاتی جهت دریافت مالیات بیشتر از ثروتمندان تدوین نشده! بلکه هر چه کارمند (برده) گرانتری باشید؛ مالیات بیشتری هم پرداخت خواهید کرد قبل از آنکه حتی حقوقتان بدستتان برسد!
این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  چگونه مثل ثروتمندان فکر کنیم؟

دوستان و همراهان آرتا کلود، خواندن این کتاب یا شنیدن فایل صوتی کتاب را به شما توصیه میکنم. اگر بدنبال ثروتمند شدن، موفقیت در کسب و کار یا حتی تصمیم به راه اندازی کسب و کار دارید، خواندن این کتاب میتواند برای همیشه طرز فکر شما را نسبت به پول، درآمد، سرمایه گذاری و هر آنچه که افراد ثروتمند انجام میدهند، تغییر دهد. از لینکهای زیر میتوانید این کتاب ارزشمند را تهیه کنید:

سایت آمازون (برای دوستانی که علاقمند به مطالعه کتاب به زبان انگلیسی هستند و ضمنا امکان خرید از سایتهایی نظیر آمازون و … دارند):

Rich Dad Poor Dad: What The Rich Teach Their Kids About Money That the Poor and Middle Class Do Not

لازم به ذکر است، نگارنده هیچ مسئولیتی را در قبال دانلود غیر قانونی اثر از لینک فوق را نمیپذیرد و این لینک صرفا برای راحتی خوانندگان وبلاگ آرتا کلود فراهم گردیده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

درباره فرامرز

mm
موسس پایگاه آموزش مجازی آرتا کلود. نویسنده، محقق و مدرس در زمینه استارت آپ، ثروت آفرینی، بازاریابی و فروش حرفه ای

سایر کاربران از این مطلب استقبال کرده اند

با این تکنیک عالی میتوانید خالق اید

با این تکنیک عالی میتوانید خالق ایده های بزرگ خود باشید

در سراسر دنیا افرادی وجود دارند که دائما در حال خلق ایده های بزرگ و …