خانه / استارت آپ و کارآفرینی / زندگی به سبک مدیرعامل شرکت مجازی – بخش اول
زندگی به سبک مدیرعامل شرکت مجازی

زندگی به سبک مدیرعامل شرکت مجازی – بخش اول

در دنیای امروزی افرادی را میبینیم که کل کسب و کار خود را بدون داشتن یک دفتر کار و پرسنل ثابت هدایت میکنند. در حقیقت کل نظام کسب و کار آنها تنها از طریق لپ تاپ آنها و با یک خط پرسرعت اینترنت هدایت میشود! این نوع هیجان آور از کسب و کار سبک جدیدی از زندگی تحت عنوان مدیرعامل شرکت مجازی طرفداران زیادی در دنیا کسب کرده است.
با یک جستجوی ساده در اینترنت میتوانید لیستی از این افراد را بیابید و اطلاعات ارزشمندی در مورد نحوه راه اندازی کسب و کارشان،‌ ایجاد تیم مجازی قوی و نحوه هدایت و رهبری تیم تحت مدیریت آنها بدست آورید.
در این مقاله چند بخشی قصد دارم تا شما را با ۷ ستون اصلی ایجاد یک چنین سبک زندگی آشنا کنم. قبل از اینکه درباره آنها صحبت کنم،‌ توجه شما را به ۳ باور کلیدی که لازمه ایجاد و راهبری این سبک از زندگی ست،‌ جلب میکنم:

باور اول – من میتوانم

تمام رهبران مشهور و مطرح دنیا (منظور فقط رهبران مذهبی و سیاسی نیست) قبل از اینکه به این درجه برسند ابتدا در ذهن این تصمیم را گرفته اند که “من میتوانم”. این باور بنیادی ترین طرزفکر هر رهبر و کارآفرینی در دنیاست که با اتکا به آن پا به دنیای تغییرات میگذارد.
هر روز بخود این باور را یادآوری کنید و متعهد شوید که در تمام مراحل زندگی به آن پایبند باشید.

باور دوم – من میتوانم کشف کنم (از موضوع سردربیارم)

عده ای از مردم تصور میکنند که زندگی باید بر یک منوال ثابت پیش برود! هرگز انعطافی از خود در برابر تغییرات زندگی نشان نمیدهند! اما عده ای بر این باورند که میتوانند مهارتهای جدید بیاموزند و کلا از موضوعات سر دربیاورند.
همیشه بخاطر داشته باشید که زمانیکه زندگی شما را به چالش کشاند، زمان آنست که از این باور کمک بگیرید. نتیجه این باور و اقدام بر اساس آن، یعنی رفتن شما به مرحله بالاتری در زندگی شخصی و حرفه ای.
باور سوم – انجامش خواهم داد
مهمترین جهش شما بسوی اقدام،‌ رسیدن از باور “من میتوانم” به باور “انجام خواهم داد” است. تعهد رهبران به اقدام در زمان حال، نتایج شگرف را دراز مدت رقم میزند.
این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  چهار نکته طلایی از صاحب یک کسب و کار ده میلیون دلاری
۷ ستون زیر لازمه زندگی به سبک یک مدیرعامل شرکت مجازی است که عبارتند از:
ستون اول – بهره وری شخصی و مدیریت زمان
ستون دوم – محصول
ستون سوم – بازاریابی و فروش حرفه ای
ستون چهارم – رشد و توسعه
ستون پنجم – گروه نوابغ فکری
ستون ششم – ثروت و پول
و ستون هفتم – سبک زندگی و آموختن

هفت ستون در زندگی به سبک مدیرعامل شرکت مجازی
ستون اول – بهره وری شخصی

در مسیر رسیدن به زندگی دلخواه باید از شر عوامل مزاحم خلاص شد. حتما این جمله حکیمانه را بارها شنیده اید که اگر برای زندگی خود هدف و برنامه مرتبط با آن نداشته باشید، دیگران خوب بلدند که برای زندگی شما برنامه ریزی کنند و از شما در راستای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند!
زمان شما گرانبهاترین و ارزشمندترین سرمایه ای است که هرگر نمیتوان آنرا ذخیره و بازیابی کرد. از افراد موفق و صاحب نظر، دوره های آموزشی معتبر در این زمینه استفاده کنید تا بتوانید حداکثر ظرفیت خود را آزاد کنید.
این ستون مهمترین و اساسی ترین پایه برای دستیابی به موفقیتهای عظیم و تاثیرگذار در زندگی هر فرد موفقی است. اولین ستون را دستکم نگیرید تا در آینده تاثیرات شگرف آنرا در زندگی شخصی و حرفه ای خود شاهد باشید.
این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  هرم مولد ثروت چیست؟

ستون دوم – محصول

محصول یا سرویس شما باید طوری طراحی و عرضه شود که مشتریان بالقوه شما نتوانند در برابر آن مقاومت کنند! به این مفهوم که شما با استفاده از ابزارهای کارآمد و داده های معتبر،‌ مشتریان بالقوه خود را بشناسید و در واقع “نماد مشتری” یا Customer Avatar خود را ایجاد کنید. در گام بعدی باید درک درستی از عوامل یا اشخاصی که بیشترین تاثیرگذاری (Customer Influencer) را روی مشتریان شما دارند،‌ پیدا کنید.
با دانستن دو مورد فوق، متوجه میشوید که چرا مشتریان شما خرید میکنند و اهرمهای روانی خرید آنها کدامند. در نهایت شما یک مسیر ایجاد محصول و سرویس خواهید داشت که بهترین نتایج را در اختیار مشتریان شما قرار میدهد.ادامه دارد …
منبع: Seven virtual business growth pillars by Eben Pagan

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

درباره فرامرز

mm
موسس پایگاه آموزش مجازی آرتا کلود. نویسنده، محقق و مدرس در زمینه استارت آپ، ثروت آفرینی، بازاریابی و فروش حرفه ای

سایر کاربران از این مطلب استقبال کرده اند

با این تکنیک عالی میتوانید خالق اید

با این تکنیک عالی میتوانید خالق ایده های بزرگ خود باشید

در سراسر دنیا افرادی وجود دارند که دائما در حال خلق ایده های بزرگ و …