خانه / استارت آپ و کارآفرینی / راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه اولیه
راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه اولیه

راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه اولیه

در دنیای امروزی راههای بسیار زیادی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی وجود دارد که هر یک دارای مزایا و معایب مختص خود هستند. در این میان روشهایی که نیازی به داشتن محصول ندارند مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته اند. معمولا این روشها تحت عنوان مشارکت در فروش یا Affiliate Marketing شناخته میشوند. در حقیقت تولید کننده محصول، در ازای فروش هر محصول توسط یک affiliate marketer (بازاریاب مشارکت در فروش) درصدی از سود را به وی پرداخت میکند.

مشارکت در فروش:

مشارکت در فروش، در حال حاضر یکی از پرسودترین و پربازده ترین روشهایی ست که اکثر کارآفرینان و صاحبان کسب و کارهای اینترنتی از آن استفاده میکنند. احتمالا بارها ایمیلهایی را حاوی اطلاعات معرفی محصول یا سرویس خاص از صاحبان کسب و کارهای اینترنتی دریافت کرده اید که در آن محصول یا سرویس شریک تجاری یا همکار خود را به شما معرفی میکنند. سایتهایی مانند Clickbank و سایت آمازون سرویس Affiliate Marketing را ارائه میدهند.

این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  آموزش گام به گام بازاریابی ربایشی یا Inbound Marketing

روش ایجاد فهرست مجازی:

روشی دیگری که با استقبال گسترده ای در دنیا مواجه شده، سرویسی ست که سایت آمازون در اختیار فروشندگان قرار میدهد. این سرویس به زبان ساده، ارائه یک فهرست مجازی (Virtual Inventory) از محصولاتی ست که شما میخواهید در سایت آمازون بفروشید. محصولات شما توسط تولید کننده محصولاتتان به انبارهای آمازون ارسال میشوند و سایت آمازون عهده دار کلیه سرویسهای مربوط به نگهداری از محصولات شما، تراکنش و تسویه مالی، ارسال محصول به خریدار، پروسه مربوط به پس گرفتن محصول و بازگرداندن پول خریدار است. به ازای دریافت این سرویس از آمازون ماهیانه مبلغی را به آمازون پرداخت خواهید کرد. در انتهای هر ماه چک تسویه حساب خود را از آمازون دریافت میکنید.
روش فوق نیاز به یک سرمایه اولیه دارد که شامل هزینه سفارش محصول بصورت عمده به نام برند شما، هزینه ماهیانه استفاده از فهرست مجازی آمازون و بین ۴ تا ۶ ماه ارسال محصولات به انبارهای آمازون. معمولا تولید کنندگان چینی بعنوان اصلی ترین تولید کنندگان محصولات در دنیا هستند.

روش Drop-shipping:

یکی از جدیدترین مدلهای کسب و کار که اخیرا محبوبیت پیدا کرده است،‌ مدلی تحت عنوان Drop-shipping ست. drop-shipping در حقیقت مدلی ست که از مفهوم Inventory Arbitrage منتج شده است. بزبان ساده برخی از سایتهای عمده فروش بزرگ مانند AliExpress و Amazon سرویسی را ارائه میکنند که به فروشندگان نوپا این امکان را میدهد تا در وب سایت خود عینا عکس محصولات و شرح مربوط به هر محصول را کپی کنند و محصول را با قیمت خود ارائه دهند. در نهایت وقتی سفارشی ثبت شده کلیه روال مربوط به تسویه حساب و ارسال محصول به مشتری توسط تولید کننده انجام میشود.

این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  ثروت آفرینی در عصر اینترنت
برجسته ترین حُسن این روش، عدم نیاز به سرمایه اولیه برای راه اندازی آنست زیرا عملا شما محصول را به قیمت عمده از تولید کننده تهیه میکنید اما به قیمت خرده فروشی به مشتریهای خود میفروشید. ضمنا زمانی تسویه حساب با تولید کننده انجام میشود که فروشی از جانب شما صورت گرفته باشد. در این روش، رمز موفقیت، تسلط به بازاریابی شبکه های اجتماعی ست و اینکه به چه روشهایی میتوان بازدید کنندگان را تبدیل به مشتری کرد. مسلما نوع بازار مقصد یا زیربازار مقصدی (Niche) که انتخاب میکنید تاثیر بسزایی در موفقیت شما در این مسیر خواهد داشت.

موفق و ثروتمند باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

درباره فرامرز

mm
موسس پایگاه آموزش مجازی آرتا کلود. نویسنده، محقق و مدرس در زمینه استارت آپ، ثروت آفرینی، بازاریابی و فروش حرفه ای

سایر کاربران از این مطلب استقبال کرده اند

با این تکنیک عالی میتوانید خالق اید

با این تکنیک عالی میتوانید خالق ایده های بزرگ خود باشید

در سراسر دنیا افرادی وجود دارند که دائما در حال خلق ایده های بزرگ و …