خانه / استارت آپ و کارآفرینی / تبدیل استعداد به درآمد
تبدیل استعداد به درآمد

تبدیل استعداد به درآمد

یکی از روشهای تضمین شده در کسب درآمد در دنیای امروزی، استفاده از استعدادهای نهفته در فرد و تبدیل آنها به درآمد است. فردی که ذاتا استعداد خاصی دارد در اکثر مواقع از انجام کاری مرتبط با استعداد خود لذت میبرد در نتیجه در صورت برخورد با هر مانعی، متوقف نشده و در صدد رفع آن بر می آید. متاسفانه اغلب افراد تصور میکنند کشف استعداد و بکارگیری آن کاملا روالی تصادفی است که عده کمی از افراد این شانس را پیدا میکنند که کشف شوند! در این مقاله قصد دارم تا گام به گام روند کشف و تبدیل استعداد به درآمد را برای شما تشریح کنم.
به زبان ساده تنها ۵ گام نیاز است تا استعداد خود را کشف کنید و آنرا به منبع درآمد خود تبدیل کنید. این ۵ گام عبارتند از:

گام اول – استعداد خود را کشف کنید!

گام دوم – فرصتهای موجود را شناسایی کنید.

گام سوم – هدیه ذاتی خود را به فرصتهای شناسایی شده، متصل کنید.

گام چهارم – استعدادهای خود را توسعه دهید تا تبدیل به نقاط قوتتان شوند.

گام پنجم – فقط و فقط بروی نقاط قوت خود متمرکز شوید و به مرکز تولید ارزش فراوان در زندگی دیگران تبدیل شوید.

به نظر میرسد که هر یک از ما انسانها با ویژگیهای خاصی بدنیا آمده ایم. مانند یک کامپیوتر که با مشخصات سخت افزاری ثابتی به خریدار عرضه میشود. اما میتوان با استفاده از سیستم عامل و برنامه های مناسب، نتایج و کارآیی مورد انتظار را از آن دریافت کرد. محور اصلی این مقاله مطرح کردن روشهایی ست که منجر به کشف استعداد شما میشوند.
این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  چگونه ثروتمند شوم؟
بطور کلی دو راه برای کشف استعدادهای ذاتی شما وجود دارد:

راه نخست،‌ رجوع به درون است.

دومین راه، محیط بیرونی است.

سوالات زیر میتواند شما را در کشف استعدادتان یاری کنند:

یک – با خود صادق باشید و از خود بپرسید، واقعا در چه زمینه ای عالی هستم و فوق العاده عمل میکنم؟

دو – چه فعالیت یا کاری است که وقتی مشغول آن هستم، آنچنان در آن غرق میشوم که کلا زمان را فراموش میکنم؟

سه – درباره چه مطلبی ساعتها وقت صرف میکنم و اطلاعات وابسته به آنرا مطالعه میکنم؟

چهار – چه چیزی واقعا مرا ترغیب میکند تا برایش هزینه کنم.

پنج – اگر در جمع دوستانم باشم بیشتر ترجیح میدهم در چه زمینه ای در بحثها شرکت کنم؟

شش – در چه زمینه هایی به دیگران کمک میکنم که بیشترین لذت را از آنها میبرم؟

اگر افراد معتمد در اطراف خود دارید میتوانید از روش دوم یا بیرونی استفاده کنید. مثلا از افراد بخواهید در آزمون تستی که به همین منظور طراحی شده است، شرکت کنند. یا اینکه از آنها بخواهید بسیار شفاف و بی پرده بگویند واقعا در چه زمینه ای استعداد دارید.
پس از اینکه شناختی نسبی به استعداد خود پیدا کردید حالا نوبت به شناسایی فرصتهایی است که بنوعی به استعداد شما مربوط هستند. احتمالا جمله مشهور “کاری که عاشقش هستی را انجام بده و در پی آن پول خواهد آمد” را شنیده اید. باید حقیقتی تلخ را درباره این جمله بازگو کنم که باور کورکورانه این جمله میتواند عواقب ناخوشآیندی داشته باشد. این جمله بیشتر از اینکه کارآمد و منطقی باشد، جنبه انگیزشی دارد! ارتباط بین استعداد شما و فرصتهای پیش رو، یک جاده مستقیم و سرراست نیست. این روال نیازمند تحقیقاتی مناسب از طریق روشهای کارآمد است که بتواند آینده مالی فرصت پیش رو را حداقل تا ۲۰ سال آینده روشن کند. باور ۱۰۰ درصد جمله فوق میتواند فرد مستعد را تا آخر عمر درگیر کسب درآمد کند. پس روشهای صحیح شناسایی فرصتهای بیشتر از آنچه تصور میکنید، مهم و حیاتی هستند.
گام بعدی، توسعه استعداد کشف شده اتان به نقطه قوتتان است. اگر از روشهای درست در شناسایی فرصتهای مرتبط با استعداد خود استفاده کرده باشید همزمان که استعدادهای خود را پرورش میدهید، فرصت پیش رو شما هم رشد خواهد کرد. بزبان ساده، استعدادهای شما هر روز قویتر خواهند شد و همزمان فرصتهای پیش رو هم بزرگتر خواهند شد و در نهایت موفقیت شما شتاب خواهد گرفت. دارن هاردی نویسنده کتاب پرفروش اثر مرکب از تشبیه بسیار جالبی در این زمینه استفاده میکند. او میگوید: تصور کنید که قصد دارید یک چرخ بسیار بزرگ و سنگین فلزی را حرکت دهید. مسلما برای به حرکت درآوردن این چرخ در ابتدای کار نیاز به نیروی زیادی است. در لحظات اولیه ممکن است جابجایی چرخ بسیار کم باشد اما زمانیکه شما به هل دادن ادامه میدهید، آهسته آهسته مسافت بیشتری جابجا خواهد شد و در نهایت چرخ با کمک نیروی اولیه به حرکت خواهد افتاد و در ادامه تنها توسط نیروی حاصل از دوران خود، شتاب گرفته و دیگر نیازی به اعمال نیروی اولیه نخواهد بود.
این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  بیست نقل قول متحول کننده از دارن هاردی (بخش اول)
بخاطر داشته باشید که مهمترین بخش این روند (کشف استعداد و تبدیل آن به درآمد)، دریافت بازخورد و راهنمایی از مربیان حرفه ای است. معمولا یکی از نقاط ضعف ما انسانها نداشتن دیدگاه عینی درباره نقاط ضعف و قوتمان است. همه انسانها بذات دوست دارند تا نقاط ضعف خود را پنهان کنند. اما مربیان حرفه ای و باتجربه میتوانند بروشنی نقاط ضعف و قوت فرد را ببینند و در جهت رفع نقاط ضعف او را یاری و به وی مشاوره دهند. پس انتخاب یک مربی کارکشته و باتجربه میتواند شما را در رسیدن به اهدافتان یاری کند و زمان رسیدن به اهداف را کوتاهتر کند.
گروه آرتاکلود بزودی دوره آموزشی آنلاینی را تحت عنوان “تبدیل استعداد به درآمد” در اختیار همراهان ارزشمند خود قرار خواهد داد. اگر علاقمند هستید تا در این دوره شرکت کنید،‌ لطفا به کانال تلگرام آرتاکلود بپیوندید تا در جریان زمان ثبت نام دوره، سرفصلها، نحوه ارائه و در نهایت تخفیف رونمایی قرار بگیرید. ضمنا یک هدیه ویژه برای دوستانی که کتاب ثروت آفرینی در عصر اینترنت را تهیه کرده اند، داریم. این دوره برای این عزیزان، رایگان ارائه خواهد شد.
موفق باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

درباره فرامرز

mm

موسس پایگاه آموزش مجازی آرتا کلود.
نویسنده، محقق و مدرس در زمینه استارت آپ، ثروت آفرینی، بازاریابی و فروش حرفه ای

سایر کاربران از این مطلب استقبال کرده اند

چرا طرح تجاری برای یک استارت آپ کشنده است؟

چرا طرح تجاری (کسب و کار) برای یک استارت آپ کشنده است؟

مطالب زیادی در مورد نحوه نوشتن یک طرح تجاری یا business plan موفق وجود دارند. اما …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *