خانه / مقالات / ثروت آفرینی در عصر اینترنت
ثروت آفرینی در عصر اینترنت

ثروت آفرینی در عصر اینترنت

به قول تونی رابینز هر کسی میتواند ثروتمند شود اما ثروتمند ماندن داستان متفاوتی است. این جمله از کسی است که سالهاست بعنوان مشهورترین و اثرگذارترین مربی موفقیت در عرصه بهبود و توسعه زندگی شخصی و کسب و کار شناخته میشود. بخش اول این جمله به این نکته اشاره دارد که هر کسی میتواند ثروتمند شود. جمله ای که در اوج سادگی پیامی بسیار روشن و قوی دارد. برای یک ذهن نکته بین این جمله حاکی از وجود یک سیستم ایجاد پول و ثروت است که میتوان آن را آموخت و پیاده سازی کرد تا به نتایج مشابه افراد ثروتمند رسید.

اگر به کتابهایی که توسط تونی رابینز نوشته شده اند نگاهی انداخته باشید حتما متوجه این موضوع شده اید که او جزو معدود مربیان موفقیت در دنیاست که اصولا موفقیت را به کائنات، مسائل ماورالطبیعه و شعور کیهان متصل نمیکند. در عوض تلاش میکند تا راهکارهای عملی و قابل پیاده سازی را معرفی کند که فرد بتواند بجای غوطه ور شدن در دنیای هپروت، گام به گام، سیستم موفقیت خود را در هر زمینه ای خواه مادی و خواه غیرمادی پیاده سازی کند.

این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  قانون جذب پول از عوام فریبی تا واقعیت

حدود ۲۴ سال پیش با کتاب بسوی کامیابی جلد اول با افکار تونی رابینز آشنا شدم. گامهای عملی که او در کتاب خود با محور برنامه ریزی عصبی کلامی یا NLP مطرح کرده بود برای من بسیار جدید و در عین حال جالب بود. بکار بستن روشهای مطرح شده در کتاب و دیدن نتایج ملموس آنها هیجان انگیز بود تا جایی که تصمیم گرفتم تا منابع بیشتری از تونی رابینز جستجو و تهیه کنم. متاسفانه در آنزمان دسترسی به اینترنت و اطلاعات مثل امروز امکانپذیر و همه گیر نبود و کلا تحقیق و جستجو برای منابع بیشتر، خود یک پروژه بزرگ محسوب میشد. خوشبختانه جلد دوم و سوم کتاب بسوی کامیابی بدنبال استقبال خوبی که از جلد نخست شده بود به زبان فارسی ترجمه شد و تصور میکنم جزو اولین افرادی بودم که آنها را تهیه کردم. خاطرم هست بدنبال موفقیت این مجموعه ۳ جلدی، آرام آرام سایر کتب حوزه موفقیت ولی از نوع زرد وارد بازار شد. منظورم از کتب موفقیت زرد، مجموعه ای هستند که نه تنها راهکار عملی برای موفقیت ارائه نمیدهند بلکه در بسیاری از موارد حقایق دنیایی که در آن زندگی میکنیم را کتمان میکنند. حقایقی ناب که افرادی مثل تونی رابینز، اِبِن پِگِن، برایان تریسی، سم کارپنتر، مایکل گربر وبروشنی در کتابها و سخنرانی هایشان نه تنها به آنها اشاره میکنند بلکه راهکار عملی و گام به گام برای تحقق خواسته ها ارائه میدهند.

مسلما یکی از دغدغه های اصلی هر فردی در زندگی بحث پول و ثروت است. هر کسی آرزو دارد تا با حداقل کار و در کوتاهترین زمان ممکن به استقلال مالی برسد! متاسفانه اکثر افراد مفهوم استقلال مالی را با تنبلی و کار نکردن اشتباه میگیرند که اینوع طرز فکر نتیجه مستقیم آموزه های کتب و دوره های موفقیت زرد است.

در این مقاله قصد ندارم تا به مفهوم استقلال مالی بپردازم اما پیام من در این مقاله به شما خواننده ارزشمند اینست که رسیدن به استقلال مالی مانند هر هدف دیگری در زندگی نیاز به آگاهی، یادگیری، نقشه مسیر و در نهایت اقدام بر اساس گامهای ملموس و عملی دارد.

پس از سالها مطالعه، تحقیق و بکار بستن روشهای مختلف در زمینه ایجاد پول و ثروت، متوجه شدم که ثروتمند شدن و رسیدن به استقلال مالی مانند قهرمان شدن در یک رشته ورزشی ست. فردی که هدفش قهرمانی در یک رشته ورزشی ست، ابتدا یک مربی کارآزموده (mentor) انتخاب میکندمربی وظیفه دارد تا تجربیات خود را در راستای هدف فرد، تحت قالب یک سیستم قابل اجرا (برنامه مدونبه او انتقال دهددر نهایت فرد بر اساس این برنامه، تمرین، تمرین و تمرین میکند و همزمان مربی نواقص فرد را مشخص و برنامه فرد را در جهت رفع نواقص بروز رسانی میکند تا در نهایت هدف تعریف شده، تحقق یابد.

دقیقا مدل مشابهی در دنیای ثروت و پول وجود دارد که در جدیدترین کتاب من تحت عنوان ثروت آفرینی در عصر اینترنت به تفصیل درباره آن صحبت کرده ام. در این کتاب از یک مدل که آنرا مدل ۵ لایه ثروت آفرینی نامیده ام، استفاده میکنم که فرد را بین ۳ تا ۵ سال به استقلال کامل مالی میرساند. اطلاعاتی که در این کتاب ارائه شده، نکات کاربردی است که عملا ذهن شما را بکار میگیرد تا نقشه ثروت آفرینی خود را ایجاد و دست به اقدام بزنید.

این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  چگونه ثروتمند شوم؟

نکته قابل توجه اینست که اکثر افراد ثروتمند دنیا (نه پولدار تازه به دوران رسیده!) از این مدل ثروت آفرینی استفاده میکنند. در خلال دوره ها، کتب و سخنرانی های آنها میتوانید اشاره هایی به این مدل ببینید. مثلا تونی رابینز در یک مصاحبه کوتاه که اخیرا توسط تیم آرتاکلود با زیرنویس منتشر شد میگویدیک سیستم اتوماتیک تخصیص (ایجاد) دارایی راه اندازی کنید که مجبور نباشید درباره آن فکر کنید. این عادت در طول زمان باعث میشود که به استقلال مالی برسید. توصیه میکنم حدود ۲ دقیقه از زمان ارزشمندتان را صرف دیدن ویدئو کامل این مصاحبه جالب کنید:

دیدن در کانال آرتاکلود – آپارات

دیدن در کانال آرتاکلود – یوتیوب

کتاب ثروت آفرینی در عصر اینترنت چکیده دوره های آموزشی معتبر و دهها جلد از معتبرترین کتب آموزشی در زمینه ثروت و ثروت آفرینی است که با صرف زمان و هزینه مالی قابل توجهی در اختیار شما همراهان ارزشمند وب سایت آرتاکلود قرار گرفته است.

مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات ارزشمند شما هستم.

موفق و ثروتمند باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

درباره فرامرز

mm
موسس پایگاه آموزش مجازی آرتا کلود. نویسنده، محقق و مدرس در زمینه استارت آپ، ثروت آفرینی، بازاریابی و فروش حرفه ای

سایر کاربران از این مطلب استقبال کرده اند

با این تکنیک عالی میتوانید خالق اید

با این تکنیک عالی میتوانید خالق ایده های بزرگ خود باشید

در سراسر دنیا افرادی وجود دارند که دائما در حال خلق ایده های بزرگ و …