خانه / مقالات / میلیونرهای یوتیوب
میلیونرهای یوتیوب

میلیونرهای یوتیوب

یوتیوب که در سال ۲۰۰۵ توسط سه کارمند سابق PayPal شروع به کار کرد، در سال ۲۰۰۶ توسط گوگل خریده شد و بیش از همیشه محبوب شد و مرجع اول کاربران برای تماشای ویدئو شد. افراد محبوب نیز از طریق یوتیوب ویدئوهای خود را با مردم به اشتراک می گذارند. ولی فقط ستاره ها و چهره های محبوب و معروف نیستند که از مزایای یوتیوب استفاده می کنند؛ کاربران عادی که در ابتدا کاملاً گمنام بودند نیز با آپلود ویدئوهای خود در اوقات فراغت توانستند شهرت کسب کنند و حیات حرفه ای خود را بر اساس این وبسایت بنا کنند. یوتیوب وبسایتی برای کسانی است که می خواهند استعدادها، صدا و تصویر خود را با مردم به اشتراک بگذارند و مخاطب خود را جذب کنند.
حالا با وجود تقسیم درآمد از تبلیغات و آگهی های لینک شده به ویدئوها، هر کسی توانایی پول درآوردن از یوتیوب را دارد. ولی در واقع ویدئوهایی که پست می شوند باید خاص باشند تا فرد در این وبسایت حرفه موفقی برای خود بدست آورد. افراد زیادی هستند که با آپدیت منظم ویدئوهای خود روی این وبسایت، میلیون ها بیننده جذب کرده اند. آنها طرفداران خاص خودشان را دارند و حتی آلبوم ها و کتاب های خودشان را چاپ کرده اند و حتی در فیلم های سینمایی هالیوودی بازی کرده اند. یکی از مشهورترین نمونه های موفقیت در یوتیوب، ماجرای معروف شدن پاپ استار کانادایی معروف، جاستین بیبر، است و کمپانی های موزیک این نوجوان را از طریق یوتیوب و موزیک ویدئوهایی که در خانه ساخته و در یوتیوب آپلود کرده بود، کشف کردند.
با راه اندازی برنامه شراکت در یوتیوب، کاربران می توانند به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید، از ۷۰ سنت تا ۷ دلار درآمد داشته باشند. دلیل اینکه قبل از هر ویدئو تبلیغاتی به نمایش درمی آید نیز همین است. یعنی هر بار که روی ویدئوی پربازدیدی کلیک می کنید، یک نفر از کلیک شما پول درمی آورد. البته هر کسی که ویدئو آپلود می کند صلاحیت شریک شدن با یوتیوب را ندارد، زیرا باید تعداد فالوئر لازم برای ثبت نام در وبسایت را داشته باشید.
همینطور که یوتیوب بزرگتر و بزرگتر می شود، ستاره های خودساخته آن نیز بزرگتر می شوند. وقتی فردی خلاق و منحصر بفرد پیدا می شود که چیز جالبی برای مردم دارد، می تواند از یوتیوب به عنوان سکوی دمکراتیکی برای تبلیغ کارش پیدا کند. یوتیوب تبدیل به روشی مشروع برای رسیدن به پایداری و ثبات مالی شده است.
در اینجا به ده نفر از بزرگترین ستاره های یوتیوب بنابر تعداد بازدیدها و رتبه بندی آنها در social blade اشاره کرده ایم که جزو ثروتمندترین کارآفرینان یوتیوب (با فرض ۷ دلار به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید) محسوب می شوند و از آپلود ویدئو از اتاق خوابشان به وجهه بین المللی رسیده اند و عادت وبلاگ نویسی خود را تبدیل به شهرت و ثروت کرده اند.

 • رتبه ۱۰ – Epic Rap Battles
  ۵/۷ میلیون دلار (۸۱۸ میلیون بازدید)

  ایده اولیه آن متعلق به دو دوست بود و بودجه ای که در روزهای اول برای هر اپیزود گذاشته بودند حدود ۵۰ دلار بود. پیتر شوکوف و لوید الکوئیست در سپتامبر ۲۰۱۰ Epic Rap Battles را شروع کردند و از چهره های تاریخی برای خواندن رپ مقابل هم استفاده کردند. اولین تک آهنگ رسمی آنها جان لنون در برابر بیل اورلی بود که بسیار پربازدید بود. ولی با ویدئوی دوم یعنی دارت ویدر در برابر آدولف هیتلر بود که این دو در یوتیوب محبوبیت فراوانی کسب کردند. در سال ۲۰۱۱، Epic Rap Battles برای خودش صاحب کانال شد و هنوز هم مثل قبل محبوب است. در فصل سوم، این دو دوست افراد مشهور دنیا را گرد هم آوردند و شهرت و درآمد بیشتری بدست آوردند.
 • رتبه ۹ – UberHaxorNova
  ۷/۷ میلیون دلار (۱/۱ میلیارد بازدید)
  جیمز “نووا” ویلسون جونیور در آوریل ۲۰۰۸ به یوتیوب پیوست و برای بازی های ویدئویی مختلف راهنما و توضیح می گذاشت. او بیشتر بخاطر محتوای کمدی اش مشهور است و در حالی که به بیننده راهنمایی ها و ترفندهای مرحله های سخت هر بازی را یاد می دهد آنها را با جک هایش سرگرم نیز می کند. از زمانی که او برای خودش کانال درست کرده، موضوعات ویدئوهایش را به توضیحات بیشتر و متنوع تری در مورد بازی های ویدئویی گسترش داده و اغلب در ویدئوهایش از گیمرهای دیگر یوتیوب همکاری می کند و راهنمایی های ترکیبی از آنها می گذارد.
 • رتبه ۸ – Captain Sparklez
  ۸/۴ میلیون دلار (۱/۲ میلیارد بازدید)
  یکی دیگر از گیمرهایی که سرگرمی خود را تبدیل به شغل کرد، Captain Sparklez بود که اولین ویدئوی خود را در جولای ۲۰۱۳ آپلود کرد، بنابراین او در دنیای یوتیوب تازه وارد محسوب می شود، ولی موفقیت او عظیم بود. او در ابتدا برای افرادی که در مرحله دشوار بازی Minecraft گیر می کردند، توضیح و راهنمایی ویدئویی می گذاشت، ولی در همین موضوعات متوقف نشد. او کانال خود را به مکانی برای چیزهای دیگر از جمله ویدئوهای آموزشی برای بازی های دیگر و ویدئوهای کمدی با استفاده از بازی های معروف و محبوب تبدیل کرد. او حتی موزیک ویدئوهایی بر اساس موزیک ویدئوهای محبوب سال درست کرد.
 • رتبه ۷ – Jenna Marbles

  ۹/۱ میلیون دلار (۱/۳ میلیارد بازدید)
  جنا ان. موری با نام مستعار “Jenna Marbles” با ویدئوی مشهور خود تحت عنوان “چطور مردم را گول بزنید تا فکر کنند خوش قیافه هستید” موفقیت و شهرت آنی در یوتیوب کسب کرد و در هفته اول آپلود ویدئوی خود بیش از ۵٫۳ میلیون بازدید دریافت کرد. او با ویدئوی “چطور از حرف زدن با افرادی که نمی خواهید با آنها حرف بزنید اجتناب کنید” حتی توجه نیویورک تایمز و ای بی سی نیوز را نیز به ویدئوی خود جلب کرد. او تصمیم گرفت از نام مستعار بجای نام رسمی اش استفاده کند تا مادرش متوجه ویدئوهایی که او در یوتیوب می گذارد نشود! او هنوز هم بطور منظم برای طرفدارانش ویدئو می گذارد و حتی در ویدئوهای The Annoying Orange و Epic Rap Battles بازی کرده و یکی از مشهورترین زنان یوتیوب است.

 • رتبه ۶ – Toby Games
  ۱۰/۵ میلیون دلار (۱/۵ میلیارد بازدید)
  توبی ترنر، کمدین آمریکایی، در سال ۲۰۰۶ به یوتیوب پیوست و قطعه کوتاه کمدی خود را بر اساس فیلم سینمایی “کلیک” منتشر کرد. او خیلی زود تبدیل به سوپراستار یوتیوب شد و ریمیکس های جالبی درست کرد. توبی پس از آن به لوس آنجلس نقل مکان کرد تا به عنوان کمدین کار کند. او گاهی در ویدئوهای یوتیوبرهای معروف دیگر حضور می یابد.
 • رتبه ۵ – RealAnnoyingOrange
  ۱۳/۳ میلیون دلار (۱/۹ میلیارد بازدید)
  دین بودیهیمر در سال ۲۰۰۹ مجموعه The Annoying Orange را راه اندازی نمود که ستاره آن یک پرتقال شبیه انسان است که میوه ها و سبزیجات دیگر اطرافش را آزار می دهد. او با مفهوم میوه های سخنگو غریبه نبود، زیرا قبلاً در JibJab مجموعه ویدئوهایی با شخصیت ها و داستان های متفاوت در مورد میوه ها ساخته بود. ظاهراً نقش اصلی یک سیب بوده، ولی چون درست کردن چهره انسانی روی میوه دشوار بوده، از ایده پرتقال استفاده می شود. بودیهیمر قصد داشت فقط یک ویدئو در یوتیوب بگذارد که بخاطر محبوبیت ویدئوی اولش تصمیم گرفت که یک مجموعه کامل بسازد. او کانالی به نام RealAnnoyingOrange راه اندازی کرد و مجموعه کاملی را به آن اختصاص داد. از زمان راه اندازی این کانال یکی از محبوب ترین کانال های یوتیوب شده است و بطور منظم اپیزودهای جدید به آن اضافه می شود.
 • رتبه ۴ – BlueXephos
  ۱۶/۱ میلیون دلار (۲/۳ میلیارد بازدید)
  BlueXephos مدرک دیگری است مبنی بر اینکه یوتیوب در میان گیمرها محبوب است. یک کانال مهم در یوتیوب است که برای گروه Yogscast ساخته شده است و این گروه از یک سری گیمر که با هم دوست هستند تشکیل شده است. این کانال در سال ۲۰۰۸ توسط اعضای اصلی این گروه یعنی لوئیس بریندلی و سایمون لین تأسیس شد و محتوای اصلی این کانال ارائه راهنمایی های تصویری برای بازی های محبوب ویدئویی و توضیح کمدی بازی ها است. این کانال اغلب ویدئوهای اعضای مؤسس و دوستان آنها را آپلود می کند که مراحل دشوار بازی ها را با توضیحات فراوان، سناریوهای جالب و صداگذاری های کمدی نشان می دهد. در مارس ۲۰۱۳، این کانال پربازدید ترین و دومین کانال پر عضو یوتیوب شد و سایمون و لوئیس، دو سال پیاپی جایزه “بهترین گیمر یوتیوب” را در Joystick Awards دریافت کردند.
 • رتبه ۳ – RayWilliamJohnson
  ۱۸/۲ میلیون دلار (۲/۶ میلیارد بازدید)
  ری ویلیام جانسون، ویدئو بلاگر (ولاگر) اهل اوکلاهما سیتی است. این ولاگر در سال ۲۰۱۱ آنقدر ویدئوهایش تماشا شده بود که می گویند شش تا از ۲۰ ویدئوی پربازدید ماه یوتیوب متعلق به او بوده است. جانسون با مجموعه Equals Three شهرت بدست آورد. او در این ویدئو نظرات و توضیحاتی در مورد ویدئوهای پربازدید می گذاشت. او ترانه سرای ماهری نیز هست و در ژانرهای مختلف ترانه می سراید و از این موزیک ها در ویدئوهایش استفاده می کند. او با استعداد و خوش زبانی در توضیحات، هنوز هم بیننده های زیادی در یوتیوب دارد و بینندگان نظرات او را گاهی آموزنده و گاهی بی ادبانه توصیف می کنند.
 • رتبه ۲ – Smosh
  ۱۹/۶ میلیون دلار (۲/۸ میلیارد بازدید)
  Smosh یک گروه دو نفره کمدی در یوتیوب است که اعضای آن یان هیکاکس و آنتونی پادیلا هستند. آنها در پائیز ۲۰۰۵ کانال یوتیوب خود را راه اندازی کردند. ویدئوهای آنها شامل لب خوانی آهنگ های محبوب دنیا و موضوعات تلویزیونی می شد. آنها با ویدئوی آهنگی با موضوع پوکمون بیش از ۲۷ میلیون بیننده بدست آوردند و این ویدئو محبوب ترین ویدئوی آن زمان شد. به علت قوانین کپی رایت، کمپانی پوکمون این ویدئو را از سایت حذف کرد، ولی در سال ۲۰۱۰ Smosh این آهنگ را بازسازی کرد و کلمات آن را تغییر داد تا اعتراض بیشتری به کمپانی پوکمون نماید. از سال ۲۰۰۶، Smosh کلیپ های کمدی و مجموعه های دیگر ساخت که هنوز هم آپدیت می شوند و محبوب هستند.
 • رتبه ۱ – Pewdiepie
  ۲۱ میلیون دلار (بیش از ۳ میلیارد بازدید)
  Pewdiepie که با نام Felix Arvid Ulf Kjellberg هم شناخته می شود، یک ولاگر (ترکیب ویدئو و بلاگر) سوئدی در یوتیوب است که ویدئوهای او ابتدا بر دنیای بازی های ویدئویی متمرکز بود. تخصص او در ویدئوهای Let’s Play است که در این ویدئوها او بازی های مختلفی را بازی می کند و توضیح می دهد و ژانر این بازی ها بیشتر اکشن و ترسناک است. در دسامبر ۲۰۱۳، او بیش از ۱۷ میلیون عضو داشت و تعداد اعضای او بیشتر نیز می شود. بین ماه های آگوست و نوامبر ۲۰۱۳، Pewdiepie یکی از پرعضو ترین کانال های یوتیوب نیز بود.
این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  ده نشانه که شما یک میلیونر خواهید شد

منابع :

www.therichest.com

http://youtube.com

www.bartarinha.com

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

درباره محسن

mm
کارشناس IT نویسنده، محقق و مترجم

سایر کاربران از این مطلب استقبال کرده اند

از SWOT چه میدانید؟

سوآت یا SWOT چیست؟

SWOT در واقع یکی از ده ابزار کلیدی مدیریت میباشد که در فارسی با نام …