خانه / مقالات / هشت نقل قول انگیزشی جهت آغاز سال جدید
هشت نقل قول انگیزشی جهت آغاز سال جدید

هشت نقل قول انگیزشی جهت آغاز سال جدید

اکثر افراد موفق به ارزش حقیقی تغییر سال واقفند و اغلب در انتهای هر سال و آغاز سال جدید علاوه بر بررسی نحوه عملکرد در سال گذشته،‌ اهداف جدیدی را در سال جدید برای خود تعیین کرده و در نهایت برنامه مدون رسیدن به اهداف خود را تنظیم میکنند. اما نکته ای که شاید ناگفته باقی میماند اینست که هچ انسانی بدون داشتن انگیزه مناسب قادر به هدفگذاری و تنظیم برنامه برای رسیدن به اهداف نیست. طبق بررسی های انجام گرفته افراد موفق طبق الگوهای خاصی قبل از هرگونه هدفگذاری و برنامه ریزی اصطلاحا روال rejuvenate یا دوباره جوان شدن را پیاده سازی میکنند سپس با حداکثر انگیزه و انرژی اقدام به هدفگذاری و برنامه ریزی میکنند. در این مقاله کوتاه قصد دارم تا هشت نقل قول موثر و الهام بخش که میتوانند شما را در رسیدن به سطح بالای انگیزه یاری کنند را مطرح کنم.

۱) تنها ۱۰ درصد زندگی شامل اینست که چه اتفاقی برای شما رخ میدهد اما ۹۰ درصد آن نحوه برخورد و واکنش شما در قبال آن اتفاق است – چارلز سیندل
موفقیت در زندگی برشمردن مواردی که خارج از حیطه کنترلی شماست، نیست بلکه نحوه برخورد و عملکرد شما در قبال آنهاست. تمام افراد موفق از این قانون ساده بخوبی باخبرند!
 
۲) اگر میتوانید تصورش کنید (در رویا ببینید)، قادرید که انجامش دهید – والت دیزنی
شرح زندگینامه اغلب افراد موفق بروشنی این گفته والت دیزنی را تائید میکند. این قدرت در درون هر انسانی به ودیعه قرار داده شده است که قادر صورت عینی به رویاهای خود ببخشد.
 
۳) درست زمانیکه که کرم ابریشم فکر میکند که دنیایش به پایان رسیده است، تبدیل به یک پروانه زیبا میشود – ضرب المثل
تاریکترین زمان شب دقیقا قبل از اولین پرتو نور است. شکست خوردن و آموختن از آن مقدمه موفقیت در آینده است بشرط اینکه مایوس نشده و دست از تلاش نکشید.
 
۴) شجاعت یعنی مقاومت و تسلط (مهار) ترس، نه فقدان ترس – مارک تواین
همواره بخاطر داشته باشید افراد موفق و شجاع صرفا افرادی نیستند که ترس ندارند بلکه راه تسلط به ترس را یافته اند. تصور اینکه روزی ترس در انسان از بین برود بدور از واقعیت است.
 
۵) هر جا که عشق باشد، زندگی آنجاست – ماهاتما گاندی
مسلما موفقیت و دستاوردهای بزرگ، خوشبختی و شادی در زندگی بهمراه نخواهند آورد. برای داشتن حس خوشبختی در زندگی باید عشق ورزید و تعادلی بین دستاوردهای کاری و زندگی خصوصی برقرار کرد.
 
۶) “انگیزه” محرک اصلی حرکت شماست و “عادت” شما را در مسیر حرکتتان نگه میدارد – جیم رین
تاکنون چند مرتبه انگیزه کاستن از وزن خود را داشته اید و برای مدتی با همان انگیزه ورزش کرده اید اما پس از مدتی رها کرده و مجددا به وزن سابق خود بازگشته اید؟ همیشه این جمله را در ذهن خود داشته باشید که برای موفقیت در هر زمینه ای باید عادت مربوطه را در خود ایجاد کنید تنها با اتکا به انگیزه نمیتوان موفق شد!
 
۷) ریسک ناشی از یک تصمیم اشتباه به مراتب قابل قبولتر از ترور شدن در مقابل دودلی و عدم اقدام است – میموندز
همواره دودلی و عدم تصمیم گیری قاتل حرکت و پیشرفت است دقیقا مشابه آب راکد که پس از مدتی خواهد گندید. کسب تجربه و ایجاد زیربنا برای موفقیتهای آتی حداقل دستاوردی است که هر کسی از اخذ یک تصمیم نادرست، بدست خواهد آورد! بترس و اقدام کن – محمود معظمی
 
۸) جراحت (ضرر) مکانیست که نور از خلال آن وارد شما میشود – مولانا
درد به شفا منجر میشود و شکست به پیروزی. این جمله گرانبها از مولانا سرلوحه بسیاری از انسانهای بزرگ و موفق در دنیا بوده، هست و خواهد بود.
 

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  رئیس بد؛ عامل پیشرفت یا مایه دردسر؟

درباره فرامرز

mm
موسس پایگاه آموزش مجازی آرتا کلود. نویسنده، محقق و مدرس در زمینه استارت آپ، ثروت آفرینی، بازاریابی و فروش حرفه ای

سایر کاربران از این مطلب استقبال کرده اند

با این تکنیک عالی میتوانید خالق اید

با این تکنیک عالی میتوانید خالق ایده های بزرگ خود باشید

در سراسر دنیا افرادی وجود دارند که دائما در حال خلق ایده های بزرگ و …