خانه / مقالات / عادات افراد موفق در تعطیلات آخر هفته
عادات ۱۲ فرد موفق در تعطیلات آخر هفته

عادات افراد موفق در تعطیلات آخر هفته

ارسطو میگوید: “ما آن چیزی میشویم که آنرا مرتبا تکرار میکنیم. تعالی یک عمل نیست بلکه یک عادت است.”

در این مقاله قصد دارم که عادات ۱۲ فرد موفق در تعطیلات آخر هفته را برای شما بیان کنم.

 • رابرت ایگر – سحر خیزی
  مدیر عامل شرکت دیزنی راس ساعت ۴:۳۰ بامداد از خواب برمیخیزد. تحقیقات نشان میدهند که مغز انسان معمولا ۴ ساعت پس از برخاستن از خواب در بالاترین سطح عملکرد خود قرار دارد.
 • بنجامین فرانکلین – داشتن یک برنامه
  نقل شده است که بنجامین فرانکلین در هنگام برخاستن از خواب از خود سوال میپرسیده که امروز چه کار خوبی میتوانم انجام دهم. مردمان موفق، به اهمیت برنامه ریزی روزانه و هدف گذاری برای روزهای خود واقفند.
 • تیموتی فریز – عدم انجام چندین کار با هم
  افراد موفق بخوبی درک کرده اند که انجام همزمان کارها از کارایی و اثربخشی آنها میکاهد. تیموتی فریز پیشنهاد میکند یک تا دو کار برای آخر هفته کافیست تا بدرستی انجام شوند.
 • آنا وینتور – فعال ماندن
  افراد موفق بخوبی به تاثیر روزانه فعال بودن بدن و مغز واقفند. آنا وینتور (سردبیر ارشد مجله Vogue) روزانه یک ساعت تنیس بازی میکند. ریچارد برانسون (بنیانگذار Virgin group)، کایت سواری میکند. چهارمین میلیاردر هندوستان، جزو دوندگان دو ماراتن است.
 • استیو جابز – الویت بندی امور مهم
  ممکن است این جمله را از استیو جابز،‌مدیر عامل سابق کمپانی اپل شنیده باشید که “چیزهای که برای تغییر جهان لازم نیستند نیز مهمند! آخر هفته بهترین فرصت برای یادآوری ایندسته از موارد است.” صرف وقت با خانواده ، والدین، کودکان و دوستان گرچه تاثیر مستقیمی بر روند موفقیت کاری و درآمدی ندارند ولی اهمیت کمتری نیز از سایر فعالیتهای مهم ندارند.
 • ورن بافت – زمان برای سرگرمی
  موفقترین سرمایه گذار قرن بیستم، ukulele مینوازد (یک نوع آلت موسیقی شبیه گیتار). مریل استریپ، بافندگی میکند و جورج دبلیو بوش، به نقاشی کشیدن با رنگ روغن میپردازد. معمولا افراد موفق، انسانهای جالبی هستند و هر یک سرگرمیهای خاص خودشان را دارند.
این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  هجده واقعیت دیوانه کننده درباره وارن بافت
 • اپرا ونیفری – تمرین آرامش
  قدرتمندترین فرد مشهور از دیدگاه مجله Forbes در سال ۲۰۱۳، روزانه ۲ بار و هر بار بمدت ۲۰ دقیقه، تمرین سکوت و آرامش میکند. دنیای علم کم کم به اهمیت مراقبه و تمرین آرامش پی میبرد. گاهی اوقات، آخر هفته از بعد تعداد کارهایی که باید انجام شوند، ممکن است پرمشغله تر از روز کاری نیز شود. در نتیجه، تمرین سکوت و مراقبه میتواند انرژی را به روح و جسم فرد برگرداند.
 • رندی زوکربرگ – فراموشی ترس از دست دادن و لذت از جایگاهی که در حال حاضر در آن هستید
  خواهر بنیانگذار فیسبوک و بنیانگذار Zuckerberg Media معتقد است که اکثر مردم در ترس از دست دادن، اوقات خود را تباه میکنند. وی معتقد است که تعطیلات آخر هفته فرصت مناسبی است که این ترس بدست فراموشی سپرده شود و در عوض از جایگاهی که در حال حاضر در آن قرار گرفته اید، لذت ببرید.
 • بیل گیتس – زمانی برای بازتاب
  بنیانگذار مایکروسافت میگوید: “جشن موفقیت بسیار خوب است ولی مهمتر از آن درسی است که از هر شکست میگیرید.” تعطیلات آخر هفته زمان بسیار خوبی است که بازتاب تجربیات بدست آمده از هفته قبل را مرور کرد.
  گرچن رابین نویسنده کتاب “پروژه شادی” پیشنهاد میدهد که روزانه از یک جمله الهام بخش برای آغاز روز خود بهره ببرید و روزهای تعطیل آخر هفته را به بررسی دستاوردهای حاصل از جملات اختصاص دهید.
 • ریچارد برانسون – بازگشت به عقب
  بنیانگذار گروه Virgin و میلیاردر خود ساخته بریتانیایی میگوید: “شگفت انگیز است که چگونه با تمرکز ذهن خود بر روی مسائلی مانند بهداشت، فقر، حفاظت و تغییرات آب و هوایی می توان انرژی تفکر خود را در زمینه های دیگر چند برابر کرد.”
  اغلب افراد موفق با این گفته آنا فرانک موافقند که هیچکس آنقدر فقیر نیست که نتواند ببخشد. طبق آمار، ۷۳ درصد افراد موفق ۵ ساعت در ماه را مشغول کارهای داوطلبانه هستند.
این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  چرا هر کارآفرینی در ابتدای راه نیاز به کار کارمندی دارد
 • جک درسی – آماده شدن برای هفته پیش رو
  بنیانگذار توئیتر، روزانه ۱۶ ساعت کار میکند. وی میگوید: “روز شنبه هر هفته کاملا خاموش میشوم ولی روز یکشنبه را اختصاص میدهم به برنامه ریزی و آمادگی برای هفته پیش رو.”
  لرا وندرکم در کتاب “افراد موفق در تعطیلات آخر هفته چه میکنند؟” مینویسد، “افراد موفق میدانند که تعطیلات آخر هفته، اسلحه مخفی در موفقیت تجاری آنهاست.”
 • جی زی – فعال ماندن
  یکی از موفقترین افراد در زمینه کارآفرینی و هنر رپ، میگوید: “همه ما میخواهیم موفق شویم ولی کسی موفقیت را بدست می آورد که نمیخوابد و همیشه با چشم باز به اهداف خود مینگرد.” موفقیت یک شیوه زندگی ۷/۲۴ است.

منبع : http://www.lifehack.org

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

درباره فرامرز

mm
موسس پایگاه آموزش مجازی آرتا کلود. نویسنده، محقق و مدرس در زمینه استارت آپ، ثروت آفرینی، بازاریابی و فروش حرفه ای

سایر کاربران از این مطلب استقبال کرده اند

با این تکنیک عالی میتوانید خالق اید

با این تکنیک عالی میتوانید خالق ایده های بزرگ خود باشید

در سراسر دنیا افرادی وجود دارند که دائما در حال خلق ایده های بزرگ و …