خانه / مقالات / بازی پول – بخش چهارم (بخش پایانی)
بازی پول - بخش چهارم

بازی پول – بخش چهارم (بخش پایانی)

اصولا در دنیای امروزی، یکی از راههای کسب موفقیت و رسیدن به اهداف مدلسازی افرادی است که به اهداف مورد نظر شما رسیده اند. شما میتوانید با مجاورت این افراد و آموختن راه و روش آنها و در نهایت عمل به آموخته ها، به نتیجه مورد مشابهی برسید. بازی پول هم از این قاعده مستثنی نیست! خوب پس طبیعتا اگر قصد دارید که ثروتمند شوید باید افرادی را الگو خود قرار دهید که مسیر کسب ثروت را طی کرده اند و در حال حاضر در شرایطی که شما آرزومند آن هستید بسر میبرند. پس سوال اساسی اینست که، براستی میلیونرها چه کسانی هستند و موفقیت مالی خود را از کجا آغاز کرده اند؟ افراد معمولی، پاسخهای مختلفی به این سوال میدهند! مثلا:

– برای ثروتمند شدن باید یک ستاره مشهور بود!
– یا اینکه باید خوش شانس بود!
– ثروتمندان افرادی هستند که بلیط بخت آزمایی برده اند!
– یا اینکه ثروت خود را به ارث برده اند!
و از همه جالبتر اینکه ثروتمندان افرادی هستند که در منازل لوکس آنچنانی زندگی میکنند، اتومبیلهای بسیار گرانقیمت سوار میشوند و هزاران تعبیر دیگر!
اما برخلاف تعاریف سطحی فوق، دکتر توماس استنلی پس از یک دهه تحقیق درباره زندگی افراد ثروتمند در کتاب بسیار ارزشمند خود تحت عنوان The Millionaire Next Door پاسخی کاملا متفاوت میدهد که در نهایت

پنجمین راز کثیف پول را آشکار میسازد. اکثر میلیونرها افرادی با زندگی تجملاتی خاص، جت خصوصی و اتومبیلهای سوپر گرانقیمت نیستند! بلکه افرادی معمولی هستند!

دکتر توماس استنلی طی تحقیقات خود درمی یابد که اکثر ثروتمندان انسانهایی هستند که زندگی آنها از منظر عموم مردم، ساختاری بسیار ساده و معمولی دارد و از همه مهمتر اکثر این افراد ثروت خودساخته دارند!
دکتر استنلی اصطلاح Blue Color Millionaire را برای این افراد بکار میبرد که در واقع کنایه از اینست که این افراد ثروت خود را از طریق انجام کارهای معمولی و درآمدی معمولی بوجود آورده اند! تنها تفاوت ایندسته از افراد با افراد معمولی در انتخابها و اقدامهایی است که در طول زمان (دیدگاه دراز مدت) با پول و سرمایه خود انجام داده اند!
خوب با دانستن این موضوع آرام آرام به سمت پاسخگویی سوال سوم میرویم که بهترین آموزش در مورد پول و کسب ثروت کدام است؟ آموزشی که قادر باشد شکاف پولی زندگی شما را پر کند؟
قبل از پاسخگویی توجه شما را به چند مورد مهم جلب میکنم. چقدر زمان صرف یادگیری و توانایی خواندن و نوشتن کرده اید؟ چقدر زمان صرف یادگیری ریاضیات کرده اید؟ و حالا، چقدر زمان صرف آموزشهای مفید در زمینه پول و تولید ثروت کرده اید؟ چقدر زمان صرف کرده اید که باورهای غلط خود را درباره پول در ذهنتان را کشف و سپس در جهت جایگزینی آنها تلاش کرده اید؟ اکثریت افراد معمولی یا زمانی را صرف آموزشهای وابسته به ثروت نکرده اند یا اینکه در مقایسه با سایر آموزشها در زندگی سهم بسیار ناچیزی دارد که قاعدتا منجر به دستاوردهایی شده که در حال حاضر دارند! حال نکته اینجاست که وقتی اطلاعاتی و یا آموزشی در مورد پول و ثروت ندیده اید و یا تحت نظر افراد خبره در این زمینه پرورش نیافته اید، چگونه میتوانید در بازی پول برنده شوید؟!
طی تحقیقاتی که در ایالات متحده آمریکا شده،‌ بالاترین سطح درآمد مشخصا متعلق به افرادی است که یا Investment banker هستند یا Currency trader! چرا؟ بدلیل اینکه این افراد در زمینه پول و بازی های وابسته به تولید ثروت، بالاترین سطح آموزش را دیده اند. میزان درآمد سالیانه یک top investment banker سالیانه بیش از ۶۰۰ هزار دلار آمریکاست.
همواره بخاطر داشته باشید،‌ تولید ثروت و توسعه آن نیازمند آموزش توسط افراد خبره به مانند هر مهارت دیگری در زندگی است. ضمنا این سه نکته را در ذهن خود داشته باشید که:
– انسان اصولا ساختاری مناسب و کارآمد برای کسب موفقیت در زمینه پول و ثروت ندارد!
– برای ایجاد و توسعه ثروت و پول برنامه ریزی نشده است زیرا ذهن انسان در استنباط نتایج دراز مدت تا حدود زیادی ضعیف عمل میکند.
– در هر انسانی برخی از رفتارها در جهت عدم کسب ثروت هستند!

دست آخر اینکه،‌ در نود درصد مواقع، راه و روش تولید ثروت کاملا برخلاف ادراک عمومی است.

موفق و ثروتمند باشید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  بازی پول - بخش نخست

درباره فرامرز

mm
موسس پایگاه آموزش مجازی آرتا کلود. نویسنده، محقق و مدرس در زمینه استارت آپ، ثروت آفرینی، بازاریابی و فروش حرفه ای

سایر کاربران از این مطلب استقبال کرده اند

با این تکنیک عالی میتوانید خالق اید

با این تکنیک عالی میتوانید خالق ایده های بزرگ خود باشید

در سراسر دنیا افرادی وجود دارند که دائما در حال خلق ایده های بزرگ و …

۲ دیدگاهها

  1. خیلی خیلی ممنون که این بخش از مقاله را به اشتراک گذاشتی.
    این جمله: “راه و روش تولید ثروت کاملا برخلاف ادراک عمومی است” بسیار زیبا و تاثیرگذار هست، این باعث میشه از این پس با کسی سر اثبات طرز فکرم بجث نکنم 🙂

    • خواهش میکنم حامد عزیز، دقیقا این بیان Eban Pagan در انتهای آخرین ویدئوی ثروت خودساخته، برای خودم نقطه عطفی بود که ترغیبم کرد تا course رو ثبت نام کنم. شخصا باورم اینه که هر کسی در هر حد خودش با هر سطح فکری، درست فکر میکنه و بر اساس اون سیستم زندگیشو میچینه. سالی توام با سلامتی، شادی و وفقیت برات آرزومندم. ارادتمند.