خانه / مقالات / ده تفاوت کلیدی بین افراد ثروتمند و متوسط
ده تفاوت کلیدی بین افراد ثروتمند و متوسط

ده تفاوت کلیدی بین افراد ثروتمند و متوسط

مطابق گزارش مجله Forbes، ثروت ۴۰۰ میلیونر آمریکایی بیشتر از مجموع ثروت ۱۵۰ میلیون آمریکایی است! اما نکات قابل تاملی درباره افراد مابین این مرزبندی وجود دارد که اصطلاحا به آنها middle class people یا افراد طبقه متوسط اطلاق میشود. تعریف دقیقی از طبقه متوسط وجود ندارد اما بطور کلی افراد طبقه متوسط در رسته فقرا نمیگنجند و در عین حال ثروتمند نیز نیستند. با توجه به داده های آماری، کاهش قابل توجهی از افراد طبقه متوسط در دهه های اخیر بچشم میخورد که خود میتواند به این معنا باشد که شانس افراد در آینده برای باقی ماندن در طبقه متوسط افت خواهد کرد و در حقیقت در آینده افراد یا فقیرند یا ثروتمند.

اگر میخواهید در آینده در بین ثروتمندان جایی داشته باشید، از همین امروز آگاهانه نحوه نگرش و تفکر خود را تغییر دهید و به مانند یک فرد ثروتمند فکر، احساس عمل کنید. در این مقاله قصد دارم ده تفاوت کلیدی بین افراد ثروتمند و متوسط را برایتان شرح دهم.

 • ثروتمندان به استقبال شرایط جدید و نه چندان راحت میروند اما افراد متوسط راحتی در زندگی، الویت اولشان است.

  زندگی کردن طی یک روال مشخص و ساده، امن ترین و راحتترین شیوه زندگی است. تصور کنید داشتن یک شغل با حاشیه امنیت (کار کردن برای یک کمپانی) یکی از راحتترین شیوه های کسب درآمد است. اما ثروتمندان متوجه شده اند که دستاوردهای فوق العاده زندگی رابطه مستقیمی با موقعیتهای نه چندان راحت دارد که خود را درگیر آن میکنند.
  از حیطه امنی که برای خود ساخته اید، اندکی فراتر بروید. موقعیتها و شرایط جدید را تجربه کنید. لازمه ثروتمند شدن، تجربه شرایط متفاوت و ناامن است.

 • ثروتمندان پایینتر از سطح واقعی زندگی خود، زندگی میکنند اما افراد متوسط بالای آن سطح واقعی بسر میبرند!

  ثروتمندان هرگز پول خود را در راه ایجاد بدهی هزینه نمیکنند. شما بندرت فرد ثروتمندی را میبینید که اتومبیلهای بسیار گرانقیمت و منزل چند میلیون دلاری داشته باشد! این افراد عمده پول خود را صرف خرید دارایی هایی میکنند که برایشان درآمد (پول) ایجاد میکنند. اما نقطه مقابل این عملکرد، افراد متوسط هستند که پولهای خود را صرف خرید اموالی میکنند که نه تنها در اثر گذشت زمان ارزش افزوده ای ایجاد نمیکنند بلکه مستهلک هم میشوند.

  این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  ده گام رسیدن به ثروت - رابرت کیوساکی
  همیشه به خاطر داشته باشید که اگر درآمد شما در سال یک میلیون دلار باشد و هزینه های شما نیز یک میلیون دلار در سال، در حقیقت فقط لقب ورشکسته برای شما مناسب است.
 • افراد متوسط در پی بالا رفتن از نردبان ترقی در شرکتی که کار میکنند، هستند، اما ثروتمندان صاحب آن نردبانند.

  افراد طبقه متوسط تمایل دارند که برای دیگران کار کنند و تنها یک کارمند باشند و در نهایت پله های طرقی را در مسیر کارمندی طی کنند. یک درجه بالاتر از این افراد کسانی هستند که اصطلاحا خویش فرما یا Self-Employed نامیده میشوند و این افراد صرفا یک شغل یا حرفه دارند!
  اما افراد ثروتمند همیشه بدنبال این هستند که برای خود سیستم تجاری داشته باشند و نردبانهای متعددی را برای کارمندان در این سیستمها طراحی کنند! این افراد بخوبی قدرت درآمد غیر فعال یا passive را درک کرده اند.
  توصیه میکنم مقاله “براستی در کدام خانه ایستاده اید؟” را مطالعه کنید.

 • ثروتمندان دوستان و اطرافیان خود را با دقت و هوشمندی انتخاب میکنند اما افراد طبقه متوسط با هر کسی طرح دوستی میریزند.

  ورن بافت (Warren Buffett)، میلیاردر معروف آمریکایی میگوید: “بهتر است همیشه با افرادی که از شما بهتر هستند معاشرت کنید. این شیوه باعث میشود که بصورت ناخودآگاه در مسیر پیشرفت و رشد قرار بگیرید.”

  این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  هجده واقعیت دیوانه کننده درباره وارن بافت
  جمله معروفی در رابطه با این موضوع وجود دارد که میگوید: “شرط اول ایمان، محیط است.” اصولا بر پایه دانش NLP، اگر آرزوی رسیدن به هدفی را در ذهن خود دارید، بهینه ترین و سریعترین روش یافتن افرادیست که به هدف مورد نظر شما رسیده اند. این افراد را بیابید و رفتارهای ذهنی و عملی آنها را الگو برداری کنید.
  اصولا افرادی که دور و بر شما هستند تاثیر زیادی در دستاوردها و سطح زندگی شما خواهند داشت. لطفا مقاله “چگونه افراد موفق از پس افراد منفی برمی آیند؟” را مطالعه کنید.
 • ثروتمندان برای آموختن کار میکنند اما افراد متوسط برای کسب درآمد.

  رابرت کیوساکی، میلیلاردر خود ساخته جمله معروفی دارد، او میگوید: “زمانی که جوان هستید برای یادگیری کار کنید نه برای پول”.
  افراد طبقه متوسط قبل از اینکه مهارتها و اطلاعاتشان در زمینه شغلی که فعالیت میکنند، پخته و کامل شود، به محض دریافت پیشنهاد کار با اندکی مزایای بهتر، شغل فعلی را رها میکنند و بسراغ حرفه جدید میروند. این نوع عملکرد و نگرش، قاتل توسعه مهارتهاست.
  همیشه به خاطر داشته باشید برای ثروتمند شدن نیاز به توسعه مهارتها و دانش تئوری و عملی خود در زمینه مورد علاقه خود دارید.

 • ثروتمندان صاحب پول و ثروت هستند اما طبقه متوسط تنها صاحب اموال هستند.

  ویل راجر میگوید: “بسیاری از مردم پولی را که هنوز درنیاورده اند را هزینه میکنند تا چیزهایی را بخرند که نمیخواهند و صرفا مردمانی را که دوست ندارند را تحت تاثیر قرار دهند!”
  اصولا خرید اتومبیلهای لوکس، خانه های میلیون دلاری و محوطه سازی های آنچنانی، رفتاری است که معمولا از افراد ثروتمند دیده نمیشود. اصولا افراد ثروتمند بخوبی دریافته اند که برای ثروتمند شدن، نیاز به حفط پول و سرمایه گذاری آنست. بعنوان مثال ورن بافت هنوز در خانه ای زندگی میکند که در سال ۱۹۵۸ به مبلغ ۳۱۵۰۰ دلار خریده است!
  اگر بدنبال این هستید که ثروتمند شوید، بیشتر بروی راهکارهای حفظ پول و سرمایه گذاری های امن متمرکز شوید و از اتلاف پول خود در جهت خریدهای غیر ضروری اجتناب کنید.

 • افراد متوسط در پی پس انداز پول هستند اما ثروتمندان در پی سرمایه گذاری و ایجاد منبع جدید درآمد.

  برایان تریسی (Brian Tracy) میگوید: “ارزشمندترین دارایی شما توانایی کسب درآمدتان است و ارزشمندترین منبع شما، زمان.”
  پس انداز کردن مهم است اما از آن مهمتر، توانایی سرمایه گذاری است. پس انداز کردن و سرمایه گذاری، پایه و اساس ایجاد درآمد هستند.
  افراد ثروتمند بروشنی دریافته اند که رمز ایجاد ثروت، تعدد کانالهای ایجاد درآمد است. پس صرفا متمرکز شدن بروی پس انداز فایده ای نخواهد داشت.

 • رابطه بین پول و افراد متوسط از نوع احساسی است اما این رابطه برای ثروتمندان فرم منطقی دارد.

  مطالعه ای که استیو سیبولد (Steve Siebold) بروی زندگی ۱۲۰۰ فرد ثروتمند در طی ۳۰ سال انجام داد، نشان داد که رابطه پول در ذهن افراد ثروتمند کاملا بر پایه منطقی است اما افراد متوسط با موضوع پول کاملا احساسی برخورد میکنند. ورن بافت معتقد است که سرمایه گذاری صحیح رابطه مستقیمی با کنترل احساسات در آن لحظه دارد و اکیدا توصیه میکند که اگر هنگام سرمایه گذاری احساساتی شدید هرگز آنرا انجام ندهید. برای سرمایه گذاری موفق، احساسات خود را تبدیل به منطق کنید.

 • ثروتمندان اهداف بزرگ و روشن دارند اما افراد متوسط تنها با تنظیم اهداف سهل الوصول، استعدادها و قابلیتهای خود را دست کم میگیرند!

  گاهی اوقات افراد طبقه متوسط هدفگذاری میکنند اما اهداف خود را به نوعی سهل الوصول تنظیم میکنند تا بتوانند براحتی به آن برسند. در نقطه مقابل ثروتمندان اصولا اهدافشان به ظاهر دور از دسترس و بزرگ است اما ایندسته از افراد میدانند که دست یافتنی است. همین تفاوت در هدفگذاری، دستاوردهای فاحشی در زندگی افراد رقم میزند.

 • افراد متوسط به سختکوشی و سخت کار کردن معتقدند اما ثروتمندان به اهرم فدرت نفوذ و بکارگیری افراد متوسط!

  جورج سوروس (George Soros) میگوید: “بسیار آسانتر است که اگر منابع فعلی و موجود را طوری توسعه دهیم تا کاربرد بهتری داشته باشند تا اینکه بخواهیم منابع جدیدی را ایجاد کنیم!”
  یکی از عوامل موفقیت در ابتدای کار سخت کار کردن بروی ایده ها و اهداف است. اما این موضوع به تنهایی نمیتواند شما را ثروتمند کند. باید یاد بگیرید که چگونه از اهرم نفوذ و جلب همکاری سایرین استفاده کنید. اصولا این روش کار برای شما زمان آزاد بیشتری به ارمغان می آورد تا به امور مهمتر، سایر ایده ها و اهدافتان بپردازید.

و سخن آخر اینکه، اگر میخواهید ثروتمند شوید باید به مانند یک فرد ثروتمند فکر، احساس و عمل کنید.

منبع : www.lifehack.org

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

درباره فرامرز

mm
موسس پایگاه آموزش مجازی آرتا کلود. نویسنده، محقق و مدرس در زمینه استارت آپ، ثروت آفرینی، بازاریابی و فروش حرفه ای

سایر کاربران از این مطلب استقبال کرده اند

با این تکنیک عالی میتوانید خالق اید

با این تکنیک عالی میتوانید خالق ایده های بزرگ خود باشید

در سراسر دنیا افرادی وجود دارند که دائما در حال خلق ایده های بزرگ و …

۴ دیدگاهها

 1. جالب و اموزنده بود

 2. سلام
  داشتم نکته برداری میکردم ، دیدم همش بدرد بخوره ، یک کلمش هم اضافه نیست.
  خیلی ممنونم.