خانه / استارت آپ و کارآفرینی / چگونه مثل ثروتمندان فکر کنیم؟
چگونه مثل ثروتمندان فکر کنیم؟

چگونه مثل ثروتمندان فکر کنیم؟

در این مقاله به بررسی یکی از بنیادی ترین اصول ثروت آفرینی میپردازم. چگونه مثل ثروتمندان فکر کنیم تا نتایج مشابهی در زندگی خود بدست آوریم.

دنیایی که در حال حاضر در آن بسر میبریم یکی از درخشانترین دورانی است که انسان با ترکیب منابع مختلف، امکانات و منابع، ثروت بیشتری را تولید میکند. کافیست چند قرن به عقب برگردید و عامل اصلی اغلب جنگها و کشمکشها را بررسی کنید. بدلیل کمبود منابع کشف شده و قابل استفاده توسط انسان، معمولا بر سر تصاحب آب، زمین، منابع غذایی بیشتر و سوخت، درگیریهای طولانی بین انسانها وجود داشت. اما رفته رفته با پیشرفت علم و ورود آن به زندگی افراد، آهسته آهسته افراد متوجه شدند که میتوان با ترکیب منابع موجود یا کشف منابع جدید توسط علم، منابع بیشتری را ایجاد کرد. ایجاد منابع بیشتر به معنی ایجاد فرصتهای شغلی بیشتر برای افرادی است که از این موضوع آگاهند.

فرض کنید چند سال جنگ و کشمکش برای بدست آوردن منابع سوخت بیشتر (مثلا ذغال سنگ و سوختهای فسیلی) بین انسانها برقرار بود. آرام آرام با پیشرفت علم و تکنولوژی منابع جدیدی (آب، باد و انرژی خورشیدی) بخدمت گرفته شدند که بواسطه منابع جدید، فرصتهای شغلی بسیاری هم بوجود آمد. مسلما هر چه جلوتر برویم ترکیب منابع موجود با استفاده از تکنولوژی های جدیدتر و پیشرفته تر منجر به ایجاد منابع جدید و در نتیجه فرصتهای بیشتر حرفه ای خواهد شد.

جهان ما مملو از منابع و فرصتهای جدید برای کسب درآمد و ثروت آفرینی است.

این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  ثروت آفرینی در عصر اینترنت

برای داشتن ساختار فکری ثروت آفرین، قویا توصیه میشود که به یک کارآفرین تبدیل شوید! درباره کارآفرینی در سالهای اخیر مطالب زیادی شنیده ایم. تا حدودی هم میتوان دوران فعلی را به دوران تب کارآفرینی تشبیه کرد! بسیاری از افراد که ادعا میکنند کارآفرین هستند هیچ ایده ای از مفهوم کلمه کارآفرینی ندارند. مثالهای فراوانی در دنیا خواهید یافت که فرد صرفا سرمایه گذار در زمینه خاصی است، درآمد بالایی دارد، در منزل و شرایط لوکس زندگی میکند و اتومبیلهای گرانقیمت سوار میشود. نام خود را کارآفرین گذاشته!
جین بپتیست (Jean Baptiste) – اقتصاددان فرانسوی – تعریف ساده اما کاربردی در مورد واژه کارآفرین ارائه داده است. میگوید: کارآفرین کسی است که منابع با بهره وری پائین را تبدیل به بالاترین حد بهره وری میکند.
این شخص میتواند در قالب یک کارمند کارآفرین، یک صاحب تجارت کارآفرین و یا حتی یک خانم خانه دار کارآفرین باشد. اما به اشتباه افراد فکر میکنند که کارآفرین کسی که تجارت جدید ایجاد میکند و پس از مدتی بشکل یک میلیاردر ظاهر میشود! این طرز فکر بیشتر از آنکه حقیقت داشته باشد، شبیه افسانه است! اگر نگاهی اجمالی در زندگی کارآفرینان واقعی و مطرح دنیا بیندازید (ریچارد برانسون، بیل گیتس، استیو جابز و …) متوجه حقایقی خواهید شد که کاملا برخلاف شایعه هایی است که بین مردم رواج یافته است.

موفقیتی که این افراد کسب کرده اند تنها بخش قابل رویت از یک کوه عظیم یخ است که بخش زیر آب، توسط افراد عادی هرگز درک نخواهد شد.

کوه یخ ثروت آفرینی

پل زن پیلزر (Paul Zane Pilzer) – نویسنده کتاب ثروت بیکران (Unlimited Wealth) – مینویسد: در عصری زندگی میکنیم که یک جوان با ایده متصل کردن دانشجویان هاروارد از دانشکده های مختلف و با استفاده از کامپیوتر و نوشتن برنامه، منبعی را خلق میکند که تبدیل به فیسبوک – بزرگترین شبکه اجتماعی – میشود. توجه داشته باشید که این منبع جدید ایجاد شده تا چه دامنه ای میتواند فرصت شغلی برای افراد و شرکتها ایجاد کند.
از خود سوال کنید که آیا میخواهید به یک کارآفرین تبدیل شوید و از منابع موجود در سطح پائین بهره وری استفاده کنید و با تبدیل آنها به منابع ارزشمند در زندگی خود و دیگران ارزش آفرینی کنید؟

این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  قانون جذب پول از عوام فریبی تا واقعیت

فکر کردن به روش ثروتمندان راه و روش خاص خود را دارد که بهترین مسیر یادگیری و الگوبرداری از آنهاست. در کتاب ثروت آفرینی در عصر اینترنت با یک رویکرد عملی روشهای الگوبرداری و آموختن از ثروتمندان را به تفصیل شرح داده ام.

نوروزتان پیروز،‌ سالی توام با سلامتی، ثروت و شادی برایتان آرزومندم

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

درباره فرامرز

mm
موسس پایگاه آموزش مجازی آرتا کلود. نویسنده، محقق و مدرس در زمینه استارت آپ، ثروت آفرینی، بازاریابی و فروش حرفه ای

سایر کاربران از این مطلب استقبال کرده اند

با این تکنیک عالی میتوانید خالق اید

با این تکنیک عالی میتوانید خالق ایده های بزرگ خود باشید

در سراسر دنیا افرادی وجود دارند که دائما در حال خلق ایده های بزرگ و …