خانه / مقالات / دوازده اصل در یک زندگی پربار
دوازده اصل در یک زندگی پربار

دوازده اصل در یک زندگی پربار

قطعا به کرات مطالبی را پیرامون نحوه زندگی پربار (چه شخصی و چه غیر شخصی) شنیده یا خوانده اید. صرفنظر از اینکه هر یک از چه زاویه ای به موضوع پرداخته اند، اصولا دوازده اصل در یک زندگی پربار نقشی مهم را ایفا میکنند. در این مقاله قصد دارم تا شما را با این دوازده اصل آشنا کنم:
۱) هر شخصی میتواند دارای زندگی شخصی پربار باشد. اصولا متد لایه ای، بهره وری را بالا میبرد. مثلا داشتن یک خواب راحت مستلزم داشتن یک تشک خوب، ملحفه مناسب، بالش راحت، اتاقی مناسب و کاملا تاریک، چشم بند، گوش بند و غیره است. هر یک از موارد ذکر شده بعنوان لایه ای هستند که یکدیگر را پشتیبانی میکنند و در کل به شخص امکان یک خواب راحت را میدهند.۲) مدیریت زمان در حقیقت مدیریت خودتان است. مدیریت زمان، مفهومی خارجی و از حیطه کنترل شما خارج است. قدم صحیح، یافتن متدهایی در جهت کنترل و مدیریت خودتان است.

۳) مغز ما در ۳ حیطه بسیار مهم، جسم، ذهن و احساسات را کنترل میکند. در حقیقت تعارضات بین این ۳ بخش ممکن است به یک زندگی عقیم یا بی بهره بینجامد.

۴) ایجاد و ثبت عادات مثبت و سازنده، سرنوشت شما را تغییر میدهد. تا میتوانید دوره هایی را که به شما آموزش میدهند تا چگونه عادات مثبت و سازنده در خود ایجاد کنید، بگذرانید.

این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  هرم مولد ثروت چیست؟

۵) ضربات درونی، ضربات بیرونی ایجاد میکنند (Kayos) و بالعکس. پس باید به حداقل برسند.

۶) تمرکز بروی استعداد و نقاط قوتتان، بزرگترین فرصت زندگی شماست.

۷) آینده شما میتواند تنها بخشی توسعه یافته از گذشته (تکرار گذشته) شما باشد یا اینکه به فرمی متفاوت و جدید ساخته شود. فردا میتواند، روز دیگری مشابه امروز شما باشد یا اینکه روزی متفاوت از آنچه تاکنون تجربه کره اید.

۸) بروی چیزی که میخواهید ایجاد کنید، تمرکز کنید نه بروی چیزی که از آن برحزرید! اگر تمرکز خود را بروی چیزی که نمیخواهید معطوف کنید آنرا خلق خواهید کرد! ضمیر باطن، جملات منفی را نمی فهمد و آنها را تبدیل به مثبت و اجرا میکند!

۹) افراد موفق همواره میگویند، چند مورد برای انتخاب دارم اما افراد منفی میگویند، مجبورم که تصمیم خودم را بگیرم! تصمیم گیری را با انتخاب کردن جایگزین کنید.

این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  چرا موفقیت خارج از منطقه امن شماست؟

۱۰) تعادلی بین ساختار سازمان یافته منظم و ساختار سازمان نیافته نامنظم ایجاد کنید. نه خیلی منظم، مقرراتی و سختگیر و نه خیلی بی برنامه و نامنظم! هر یک از این موارد به تنهایی میتواند خلاقیت شما را نابود کنند.

۱۱) بهره وری با از نو جوانه زدن (فرصتی برای استراحت بین مهمترین فعالیتهای روزانه تا نیروی شما را برای انجام سایر امور مهم برگرداند) آغاز میشود. از نو جوانه زدن، نیروی اراده را قوی میکند و اراده، عادات جدید ایجاد و نهادینه میکند.

۱۲) شما باید تبدیل به نسخه بعدی خودتان شوید! مشابه هر شرکت موفقی در دنیا شما همواره در صدد ارائه نسخه بهینه شده از خودتان باشید.

منبع : Wake up Productive by Eben Pagan

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

درباره فرامرز

mm
موسس پایگاه آموزش مجازی آرتا کلود. نویسنده، محقق و مدرس در زمینه استارت آپ، ثروت آفرینی، بازاریابی و فروش حرفه ای

سایر کاربران از این مطلب استقبال کرده اند

با این تکنیک عالی میتوانید خالق اید

با این تکنیک عالی میتوانید خالق ایده های بزرگ خود باشید

در سراسر دنیا افرادی وجود دارند که دائما در حال خلق ایده های بزرگ و …