خانه / مقالات / بیست نقل قول متحول کننده از دارن هاردی (بخش اول)
بیست نقل قول متحول کننده از دارن هاردی

بیست نقل قول متحول کننده از دارن هاردی (بخش اول)

بی شک دارن هاردی یکی از مشهورترین و مطرح ترین مربیان حوزه موفقیت در دنیاست که بمانند تونی رابینز یکی از شاگردان جیم ران بوده است. دو کتاب مشهور وی، بنامهای “اثر مرکب” و “ترن هوایی کارآفرینی” عناوین پرفروشترین کتابهای حوزه کارآفرینی را بخود اختصاص داده اند. ضمنا دارن هاردی مدیر مسئول مجله موفقیت یا Success ایالات متحده است. در ادامه ۲۰ نقل قول متحول کننده از وی را که تحت قالب برنامه های آموزشی آنلاین خود بنام Darren Daily ارائه میدهد، آورده شده اند:
۱ – استعداد خود را برای حل مسائل بزرگ بکار ببر. هر چه مسئله بزرگتر باشد، پاداش بزرگتری در انتظار توست.
۲ – درباره چرایی زندگی خود فکر کن. کی هستی؟ چه اثری از خود میتوانی در دنیا بجا بگذاری؟
۳ – بهانه گیری ممنوع! شکوه و شکایت ممنوع! از قدرت احساس عصبانیت و ناراحتی در پیگیری اهداف خود استفاده کن! به کم قانع نشو! دستاوردهای تو میتواند بسیار بزرگتر از چیزهایی باشد که در حال حاضر داری.
۴ – لیست اهداف، برنامه ها و الویتهای زندگی تو نیاز به بازنگری و اصلاح مستمر دارند! دقیقا مشابه بوته رُز که اگر هَرَس نشود نه تنها گلهای شاداب نخواهد داد بلکه پس از مدتی از بین خواهد رفت.
۵ – لیستی از پنج شکست و ناکامی در زندگی خود را بنویس و دلیل اینکه هر کدام بهترین و سازنده ترین تجربیات زندگی ات بوده اند را زیر هر کدام بنویس. از شکست هایت بعنوان سوخت کسب موفقیتهای آتی زندگی استفاده کن.
۶ – واقعیت اینست که من روزانه در مجاورت خیل عظیمی از خوش شانسی ها قرار میگیرم. طرز فکر و دیدگاه من است که موقعیتهای خوب را شناسایی میکند و در زندگی ام متجلی میکند.
۷ – قبل از اینکه پروژه جدیدی را در ذهن آغاز کنی؛ ماشین مغزت را از پروژه قبلی پاک کن.
۸ – حس شوق و ذوقی که برای اولین بار در هر زمینه ای در زندگی (اولین ملاقات؛ اولین شام عاشقانه؛ اولین حقوق دریافتی؛ اولین موفقیت و …) را روزانه درباره هر کاری بخود یادآوری کن.
۹ – به ماشین تولید ثروت تبدیل شو!
  • قانون اول – ترسناکترین کاری که هیچکس حاضر نیست انجام دهد را انتخاب کن و انجام بده. ظرفیت خود را برای “نه” شنیدن افزایش بده!
  • قانون دوم – آموختن از شکستها و بهبود و توسعه شخصی، سرمایه گذاری با حداکثر سود و بدون ریسک است.
این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  ثروت آفرینی در عصر اینترنت
۱۰ – بهشت یک انتخاب است. بهشت مکان از پیش ایجاد شده ای نیست بلکه توسط تو ساخته میشود و در زندگی ات تجلی پیدا میکند. بهشتی که خودت و خانواده ات؛ لایقش هستید را بساز.
۱۱ – نیازی نداری همه فعالیتهایی را که برای تحقق رویای بزرگت لازمند را دوست داشته باشی! یا آنها را انجام بده یا راهی را پیدا کن که دیگران برای تو انجامش دهند.
۱۲ – پاسخ سوالات زیرمجموعه خود را با سوال بده. کمک کن تا آنها هم رشد کنند. در این تله گرفتار نشو که به شخصی تبدیل شوی که پاسخ تمام سوالات را میداند.
۱۳ – موفقیت یک پروسه آهسته و پیوسته است. مانند هل دادن یک چرخ بسیار بزرگ و سنگین که در ابتدای کار نیاز به نیروی خیلی زیادی دارد تا راه بیفتد. به محض اینکه راه افتاد؛ با سرعت سرسام آوری شتاب میگیرد. موفقیت ناشی از انسجام و پیوستگی در مسیر است. باید برنامه منظم روزانه داشته باشی.
۱۴ – قانون ۱۸ – ۴۰ – ۶۷،
  • در ۱۸ سالگی نگران افکار دیگران نسبت بخود هستی.
  • در ۴۰ سالگی به این نتیجه میرسی که اهمیتی ندارد که دیگران درباره تو چه فکری میکنند.
  • و در ۶۷ سالگی به این نتیجه میرسی که دیگران اصلا به تو فکر نمی کرده اند!
۱۵ -با ۵ مرحله زیر، امسال را به بهترین سال زندگی خود تبدیل کن:
  • جسم و روح خود را آرام کن.
  • برنامه ریزی امسال خود را بازنگری کن.
  • چه چیزهایی تا به این لحظه آموخته ای؟
  • تغییرات لازم را در برنامه خود بوجود بیار.
  • در نهایت بر اساس برنامه جدید دست به عمل بزن.
۱۶ – قدری تنش برای دستیابی به سطحی بالاتر از زندگی لازم است. از تنش بعنوان یک نیروی محرکه و مزیت برای رسیدن به اهداف خود استفاده کن. اگر حس تنش داری، عالیه!
۱۷ – ترس اصلی ترین مانع ظهور استعدادهای توست. ترس از حرف و نظر دیگران؛ ترس از طرد شدن و … همین حالا تصمیم بگیر که برای دیگران زندگی نکنی؛ خودت رو با نظر و حرفهای آنها محک نزنی و فقط و فقط پیشرفت خود را با روز قبل خودت مقایسه کنی. تغییر و پیشرفت تو بمانند یک خطر برای افرادی ست که نمیخواهند تغییر کنند و مسئولیت بپذیرند. اجازه نده؛ ترسها و باورهای مسموم دیگران، برای تو زندان شود!
این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  هفت مانع موفقیت در کسب و کار اینترنتی
۱۸ – تمدن بشری از بدو پیدایش تاکنون در مقایسه با تاریخ پیدایش نظام هستی، تنها به اندازه یک متر از فاصله بین شمالی ترین و جنوبی ترین شهرهای ایالات متحده است! زندگی تک تک ما انسانها در مقایسه با این تشبیه، به مانند یک بارقه یا جرقه است. پس بیش از حد در دریای مشکلات دست و پا نزن.
۱۹ – دستاوردهای تو در زندگی وابسته به انتخابهایی ست که در زندگی میکنی. در نتیجه انتخاب تو، مسائل مختلفی را خواهی داشت که نیازمند راه حل هستند. زمانی که نمیدانی چه انتخابی درست است؛ سخت ترین و پرچالش ترین آنها را انتخاب کن که به احتمال قوی؛ موفقیت تو در همان نهفته است! زیرا نتیجه حاصل از حل کردن مسائل بزرگ و پرچالش بسیار شیرین و بزرگ خواهد بود! هر تصمیمی که بنظر ناممکن میرسد را بگیر و عملی کن!
۲۰ – تک تک انسانها در ابتدای راه همیشه موانع و گیرهایی دارند. آهسته آهسته یاد میگیرند و بهتر میشوند. پس کاملا طبیعی است که در ابتدای حرکت به سمت هدف، موانع و مسائلی داشته باشی. دقیقا مانند یک کودک که سعی میکند تا راه رفتن را بیاموزد. هربار اندکی بهتر میشود تا اینکه راه رفتن را به مانند بزرگترها بیاموزد.
منبع: Darren Daily

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

درباره فرامرز

mm
موسس پایگاه آموزش مجازی آرتا کلود. نویسنده، محقق و مدرس در زمینه استارت آپ، ثروت آفرینی، بازاریابی و فروش حرفه ای

سایر کاربران از این مطلب استقبال کرده اند

با این تکنیک عالی میتوانید خالق اید

با این تکنیک عالی میتوانید خالق ایده های بزرگ خود باشید

در سراسر دنیا افرادی وجود دارند که دائما در حال خلق ایده های بزرگ و …