خانه / مقالات / بیست نقل قول متحول کننده از دارن هاردی (بخش دوم)
بیست نقل قول متحول کننده از دارن هاردی (بخش دوم)

بیست نقل قول متحول کننده از دارن هاردی (بخش دوم)

بی شک دارن هاردی یکی از مشهورترین و مطرح ترین مربیان حوزه موفقیت در دنیاست. همانطور که در بخش اول ذکر شد، دو کتاب مشهور وی، بنامهای “اثر مرکب” و “ترن هوایی کارآفرینی” عناوین پرفروشترین کتابهای حوزه کارآفرینی را بخود اختصاص داده اند. دارن هاردی مدیر مسئول مجله موفقیت یا Success ایالات متحده است. در ادامه با بخش دوم از بیست نقل قول متحول کننده از وی را که تحت قالب برنامه های آموزشی آنلاین خود بنام Darren Daily ارائه میدهد، در خدمت شما همراهان ارزشمند آرتاکلود هستم:
۲۱ – سه واقعیت زندگی
یک – زندگی لزوما عادلانه نیست!
دو – خودتی و خودت! دیگران فرصت ندارند که به تو فکر کنند. تنها زمانیکه دیگران به تو اهمیت میدهند وقتی ست که تو به آنها توجه میکنی، دوست اشان داشته باشی و کمک اشان کنی.
سه – هر آنچه که تحمل کنی همان را در زندگی بصورت ادامه دار خواهی داشت! مثلا اگر مزد کم در برابر کار زیاد را تحمل کنی، همین را در زندگی بصورت مستمر تجربه میکنی.
۲۲ – داستان ببری که نامش مُهینی بود را همیشه در ذهن داشته باش. ببر سفیدی که بدلیل گرفتار شدن در یک قفس کوچک؛ پس از آزادی نیز دقیقا در همان محدوده قفس رفت و آمد میکرد تا مُرد! اجازه نده قفسهای ذهنی ات؛ مانع رسیدن تو و درک تو از شرایط حال حاضر و آینده ات شوند.
۲۳ – مانند یک توپ تنیس باش. در زندگی شکست یا بهتر بگویم، نگرفتن نتیجه دلخواه وجود دارد. استفاده از تجربه حاصل با اندکی نیروی اراده میتواند سکوی صعودی برای موفقیتهای بزرگ و آتی زندگی باشد.
۲۴ – شما نمیتوانید بیشتر از خود افراد آنها را بسمت موفقیت هُل دهید! میتوانید آنها را راهنمایی کنید. ولی در نهایت هر فردی کاپیتان کشتی خود است. کارمند بودن بمراتب ریسکی تر از کارآفرین بودن است زیرا امنیت مالی تو و خانواده ات در گرو تصمیمات و شرایط کسب و کار شخص دیگری است.
بعنوان یک راهنما (راهبر) وظیفه توست که نمای آینده آنها را برایشان ترسیم کنی. کمکشان کنی تا چرایی زندگی خود را پیدا کنند و در نهایت باورهای سازنده خود را بنا کنند. همین و بس!
۲۵ – جیم ران میگوید: تو میتوانی از دو طریق یاد بگیری. اول مثال و دوم هشدار. نکته چالش برانگیز اینست که فرق ایندو رو بدانی.
۲۶ – تخصص تو چیست؟ مهارتی که بابت آن پول دریافت میکنی. بچسب به تخصصت و هر روز برای بهتر شدن در حوزه خود آموزش ببین. برای انجام سایر کارها از متخصصان آن حوزه استفاده کن.
۲۷ – درون هر یک از ما دو گرگ در حال نزاع هستند. یک گرگ؛ بدرفتار؛ پرخاشگر و در یک کلام منفی و دیگری در یک کلام مثبت. تغذیه هر کدام از گرگها توسط ما به پیروزی آن گرگ و بروز خصوصیات او در شخصیت ما خواهد میشود.
۲۸ – به آینه نگاه کن. هر زمان که فرد دیگری را نقد میکنی احتمالا رفتار او منعکس کننده رفتار توست! هر زمان که از عملکرد فردی ناراحت شدی؛ این سوالات را از خودت بپرس که چه درسی میتوانم از این موضوع بگیرم؟ چگونه به رفتار درونی خود آگاه شوم و آنرا اصلاح کنم؟
۲۹ – توصیه از برایان تریسی – ده درصد از درآمد خود را صرف امور عام المنفعه کن و ده درصد را صرف آموزش دیدن در حوزه توسعه و بهبود شخصی.
۳۰ – فردی که پنج سال آینده میشی؛ رابطه مستقیمی با افرادی دارد که در حال حاضر بیشترین زمان را با آنها میگذرانی و کتابهایی که میخوانی.
۳۱ – اگر میخواهی با عقابها پرواز کنی نمیتوانی بهمراه بوقلمونها؛ زمین را برای یافتن یک دانه شخم بزنی! زیگ زیگلر
سه گام برای این منظور بردار:
یک – همین حالا رابطه خود را با افراد منفی قطع کن.
دو – زمان ارتباطات خود را با برخی از افراد محدود کن.
سه – رابطه خود را با افراد بهتر از خود (نوابغ فکری) گسترش بده.
این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  چگونه ثروتمند شوم؟
۳۲ – از قدرت مهندسی معکوس برای دستیابی به اهداف زندگی خود بهره ببر. با مدلسازی افراد موفق و انجام مهندسی معکوس میتوانی؛ مجموعه عناصری که آنها برای موفقیت استفاده کرده اند را دریابی. همان اجزا و ترتیب توالی آنها را پیاده سازی کنی تا به نتایج مشابه برسی.
۳۳ – تو کی هستی؟ پنج تا از بهترین صفتهای خودت رو لیست کن و یکروز آگاهانه بر اساس آنها زندگی و رفتار کن.
تشنه یادگیری؟
مهربان؟
شکرگزار؟
کمک کننده و یاری دهنده؟
شوخ طبع و خوش صحبت؟
۳۴ – وقتی مسئولیت کاری را صد در صد نپذیری مطمئنا صد در صد عواقب و نتیجه آن کار متوجه تو خواهد بود. کوچکترین ضرر جنگیدن با گذشته؛ عدم حرکت در زمان حال است.
۳۵ – زمانیکه از نظر ذهنی در حداکثر توان و ظرفیتی بسر میبری، به آن زمان ساعات قدرت اطلاق میشود. افراد موفق بخوبی این ساعات را در ۲۴ ساعت شبانه روز پیدا کرده و از آن برای انجام مهمترین کارها و فعالیتهای خود از آنها بهره میبرند.
۳۶ – هیچ اهمیتی ندارد که گذشته تو چه بوده است،. مهمترین موضوع اینست که میخواهی چه کاری در قبال زندگی خود انجام دهی. زندگی ای که لایقش هستی را بساز. چرایی زندگی خود را پیدا کن و بر اساس آن زندگی خود را بساز. هیچ اهمیتی ندارد که الان کجایی و چه کسی هستی! مهم اینست که مسئولیت جایی که میخواهی به آن برسی را بپذیری و در قبال آن گامی هر چند کوچک برداری.
۳۷ – ذوق و شوق وصف ناپذیر برای هر کاری در زندگی داشته باش. اهمیتی ندارد که در حال حاضر آیا از سر اجبار آنها را انجام میدهی، اشتیاق انجام کارها را در خود به یک عادت ثابت و دائمی تبدیل کن.
۳۸ – هر آنچه در ذهن انتظارش رو داری؛ بوقوع میپیوندند. اگر فکر خود را تغییر بدهی؛ زندگی ات هم تغییر خواهد کرد. موضوعاتی که تو اجازه ورود از طریق حواس ۵ گانه خود میدهی (چه بخواهی و چه نخواهی) رشته های فکری جدیدی ایجاد میکنند. پس آگاهانه این موضوعات را کنترل کن.
۳۹ – اگر قصد داری، نتیجه را تغییر دهی؛ منبع ایجاد کننده (موضوع ورودی) را باید آگاهانه تغییر دهی.
اگر بدنبال ایجاد تغییرات مثبت هستی، ۲ کار باید انجام بدهی:
یک – ذهن خود را از ورود اطلاعات و موضوعات منفی محافظت کن.
دو – ذهن خود را با خواسته های مثبت خود در زندگی تغذیه کن.
این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  چگونه افراد موفق از پس افراد منفی گرا برمی آیند؟
۴۰ – هر روز خود را در معرض اطلاعات مثبت و سازنده قرار بده تا نگرش مثبت به هر موضوعی در وجودت آگاهانه نهادینه شود.
منبع: Darren Daily

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

درباره فرامرز

mm
موسس پایگاه آموزش مجازی آرتا کلود. نویسنده، محقق و مدرس در زمینه استارت آپ، ثروت آفرینی، بازاریابی و فروش حرفه ای

سایر کاربران از این مطلب استقبال کرده اند

با این تکنیک عالی میتوانید خالق اید

با این تکنیک عالی میتوانید خالق ایده های بزرگ خود باشید

در سراسر دنیا افرادی وجود دارند که دائما در حال خلق ایده های بزرگ و …