خانه / استارت آپ و کارآفرینی / غلبه بر این ۶ ترس از شما یک کارآفرین خواهد ساخت
غلبه بر این ۶ ترس از شما یک کارآفرین خواهد ساخت

غلبه بر این ۶ ترس از شما یک کارآفرین خواهد ساخت

بسیاری از مردم در رویای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق هستند. اما بسیاری از آنها نمیدانند که رویایشان با ترسهایی آمیخته است که بزرگترین مانع در راه کارآفرینی هستند. صرفنظر از اینکه رویای شما تا چه حد ناب و درخشان است،‌ هیچ اتفاقی نخواهد افتاد تا زمانیکه این شش ترس را شناسایی نکرده و شجاعت غلبه بر آنها را در خود ایجاد نکنید! در این مقاله قصد دارم تا این شش ترس را برای شما تشریح کنم. غلبه بر این ۶ ترس از شما یک کارآفرین موفق خواهد ساخت:

 • ترس از ریسک پذیری و شکست

  اگر مایلید به یک کارآفرین موفق تبدیل شوید هیچ چاره ای ندارید تا راهی برای غلبه بر ترس از شکست و ترس از خطرپذیری (ریسک) پیدا کنید. اغلب مردم نگاهی منفی به ریسک دارند در صورتیکه هیچ دستآورد بزرگی در زندگی انسانهای موفق بدون ریسک پذیری آنها بوجود نیامده است. کافیست نگاهی به زندگی افراد موفق و تاثیرگذار بیندازید تابا نحوه برخورد آنها با ریسک پی ببرید. گاهی اوقات ریسک با خود شکست بهمراه می آورد (توجه داشته باشید که گاهی اوقات نه همیشه!) و این شکست دقیقا درگاهی است که بروی فرصت جدید گشوده شده است.

این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  یازده اشتباهی که بین شما و اولین یک میلیون دلارتان قرار گرفته اند!
 • ترس از حرف دیگران

  متاسفانه در دنیایی زندگی میکنیم که اغلب مردمانش از شکست دیگران بیشتر از موفقیت خودشان لذت میبرند! و ترس از اینوع نگرش و احساس، حرکت برای موفقیت را تا حدودی مشکل میکند! بعنوان یک کارآفرین همواره مد نظر داشته باشید که حرکت شما، موافقان و مخالفانی را در پی خواهد داشت. پس این موضوع را بعنوان جزیی لاینفک از مسیر پیشرفت خود در نظر داشته باشید. به خود و آنچه که به دست می آورید، ایمان داشته باشید و به انتقادات تضعیف کننده مردم اعتنایی نکنید! انسانهای منفی نه تنها خود حرکتی نمیکنند بلکه سعی میکنند تا مانعی در برابر پیشرفت دیگران نیز باشند!

 • ترس از اتخاذ تصمیم نادرست

  اینوع ترس یکی از رایجترین ترسهای هر کارآفرینی است. اغلب کسانی که در رویای تبدیل شدن به یک کارآفرین هستند در حال حاضر صاحب مشاغل تمام وقتند و همواره این کشمکش را در ذهن خود دارند که اگر کار تمام وقت فعلی خود را رها کنند و بسوی آینده ای که تصور میکنند ممکن است امنیت شغلی فعلی را نداشته باشد، بروند، ممکن است پشیمان شوند!
  از اینرو، رابرت کیوساکی میلیاردر خود ساخته و مشهور، میگوید: “به شما توصیه میکنم اطلاعات حیاتی حول تجارتی که میخواهید آغاز کنید را کسب کنید و بشکل موازی کار و کسب جدید را با شغل تمام وقت فعلی خود، آغاز کنید. زمانی فرا میرسد که شما با آسودگی خیال شغل تمام وقت خود را ترک خواهید کرد!”

این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  هفت مانع موفقیت در کسب و کار اینترنتی
 • ترس نداشتن دانش و تجربه کافی

  ترس از کمبود دانش و تجربه کافی در زمینه ای که قصد دارید بعنوان یک کارآفرین وارد آن شوید‌، کاملا طبیعی است! اغلب مردم رزومه پر محتوای افراد موفق را میبینند و اولین سوالی که از خود میپرسند اینست که “آیا من میتوانم مانند او موفق شوم؟”
  اما واقعیت اینست که شما هم میتوانید!
  ریچارد برانسون – بنیانگذار و صاحب مجموعه شرکتهای Virgin – میگوید: تنها راه یادگیری هر چیزی، آموختن آن از طریق عملی است.
  مطالعه زندگی افراد کارآفرین موفق در دنیا نشان میدهد که اغلب آنها با سیستم کلاسیک آموزشی دست به گریبان بوده اند! چرا شانس تبدیل شدن به یک انسان موفق را بدلیل عدم وجود تحصیلات و مدارک آکادمیک از خود سلب میکنید؟ دست به عمل بزنید و در این راه از مشاوره افراد موفق در زمینه مشابه خود بهره لازم را ببرید.

 • ترس از ورشکستگی مالی در زندگی

  ناامنی مالی یکی از ترسهای قابل درک برای هر کارآفرینی است. شجاعت بسیاری لازم است تا پس انداز و سبک زندگی خود را در راهی سرمایه گذاری کنید که در راستای رویاهای شماست!
  بر اساس تحقیقات موسسه ولز فارگو/گالوپ، بیشتر کسب و کارهای کوچک از سرمایه گذاری اولیه موسسان آنها (حدودا ۱۰۰۰۰ دلار) آغاز شده اند. در حقیقت در بسیاری از موارد این محدودیت در سرمایه، از اتلاف سرمایه و بوجود آمدن بدهی های کلان جلوگیری میکند.

 • ترس از اتلاف زندگی شخصی

  آغاز تجارت در ابتدای حرکت نیازمند صرف زمان و کار زیاد است. اشراف بر این موضوع میتواند کمک بسیار شایانی در طی کردن مسیر کارآفرینی و موفقیت در آن داشته باشد. مسلما تجارت نوپا نیازمند توجه و رسیدگی بسیاری است که تا حدودی زندگی شخصی فرد را دچار تحول میکند. آهسته آهسته میتوانید با تقسیم وظایف بین همکاران خود، مدیریت تجارت را ساده تر کنید و زمان بیشتری را با خانواده خود سپری کنید.

منبع : http://www.lifehack.org

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

درباره فرامرز

mm
موسس پایگاه آموزش مجازی آرتا کلود. نویسنده، محقق و مدرس در زمینه استارت آپ، ثروت آفرینی، بازاریابی و فروش حرفه ای

سایر کاربران از این مطلب استقبال کرده اند

با این تکنیک عالی میتوانید خالق اید

با این تکنیک عالی میتوانید خالق ایده های بزرگ خود باشید

در سراسر دنیا افرادی وجود دارند که دائما در حال خلق ایده های بزرگ و …