خانه / فروش و بازاریابی حرفه ای / سیزده فیلمی که هر بازاریابی باید ببیند
سیزده فیلمی که هر بازاریابی باید ببیند

سیزده فیلمی که هر بازاریابی باید ببیند

تماشای فیلم هایی که با موضوع تجارت، ساخته می شوند علاوه بر سرگرمی، انگیزه شما را نسبت به کسب و کار تقویت می کنند .نقش مدیریت در موفقیتها، ترسیم اهداف تجاری بزرگ و آموزش فروش محصولات، از جمله مواردی هستند که در موضوعات اینگونه فیلم ها دنبال میشوند. در ادامه به معرفی چند فیلم مطرح در این زمینه می پردازیم. توضیح اینکه رتبه بندی فیلم ها توسط سایت معتبر imdb انجام شده است.

The Wolf of Wall Street

۲۰۱۳
رتبه : ۸/۳ از ۱۰
The Wolf of Wall Streetاین فیلم زندگی واقعی Jordan Belfort را در سال ۱۹۸۷ به تصویر می کشد. او در یک شرکت کارگزاری در وال استریت استخدام میشود و در اوایل دهه ۹۰ میلادی با همکاری دوست صمیمی اش، شرکت خود را راه اندازی می کند. او به شدت علاقه دارد، سریعاً رشد کند و به قله برسد. در این مسیر اقدام به بعضی از فعالیت های غیر قانونی میکند، این فیلم حرف های جالبی از دنیای کسب وکار برای گفتن دارد.

Inside Job

۲۰۱۰
رتبه: ۸/۳ از ۱۰
Inside Job
فیلم Inside Job در واقع یک مستند مفید برای کسانی میباشد که فعالیت خود را در دنیای کسب و کار به تازگی شروع کرده اند. این فیلم در واقع ماجرای بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ را به تصویر می کشد که در آن دنیای اقتصاد ۲۰ تریلیون دلار لطمه خورد! میلیونها آدم شغل وخانه خود را از دست دادند. همچنین این فیلم نشان می دهد که چگونه قدرت کنترل نشده و طمع عده ای محدود می تواند جهان را نابود کند. با دیدن این فیلم میتوان به واقعیت های دنیای کسب وکار پی برد.

Network

۱۹۷۶
رتبه: ۸/۲ از ۱۰
Network این فیلم کلاسیک، داستان یک مجری تلویزیون به نام Howard Beale را بیان می کند او توسط یک شرکت تلویزیونی که در آن کار می کند تا مرز جنون برده میشود و در نهایت توسط آنها کشته میشود. این فیلم دیالوگ های بسیار زیبایی دارد و در مورد عوام فریبی در کسب و کار درسهایی برای گفتن دارد. این فیلم به فارسی نیز دوبله شده‌است.

The Pursuit of Happyness

۲۰۰۶
رتبه: ۷/۹ از ۱۰
The Pursuit of Happyness
فیلم The Pursuit of Happyness یک داستان واقعی است و یکی از پرانگیزه ترین فیلم هایی است که تاکنون با موضوع تلاش برای موفقیت ساخته شده است، این فیلم ماجرای مردی به نام کریستوفر گاردنر را روایت می کند که قصد دارد یک کارگزار بورس شود، این فیلم تلاش های کریستوفر برای فروش یک دستگاه پزشکی و تامین مخارج زندگی و محافظت از پسر کوچکش را نشان می دهد، کریستوفر همزمان قصد ورود به دوره کارآموزی رایگان کارگزاری بورس را دارد. این فیلم یکی از بهترین فیلم هایی است که اهمیت پشتکار و ایمان به اهداف را نشان میدهد.

این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  هجده واقعیت دیوانه کننده درباره وارن بافت

Glengarry Glen Ross

۱۹۹۲
رتبه: ۷/۹ از ۱۰Glengarry Glen Ross
فیلم Glengarry Glen Ross ماجرای چهار فروشنده یک شرکت مشاور املاک است که تهدید به اخراج می شوند. در یک جلسه جان ویلیامسن مدیر دفتر به همراه بلیک، که از دفتر مرکزی شرکت به آنجا آمده، برای چهار کارمند شرکت مسابقه ای ترتیب می دهند. در این مسابقه هرکسی که بیشتر از بقیه کار کند یک اتومبیل کادیلاک الدرادو میگیرد، نفردوم یک دست کارد استیک خوری و دو نفر دیگر هم اخراج میشوند! همین مسابقه، ماجراهایی درپی داردکه هر بازاریابی باید ببیند. بازی آل پاچینو در این فیلم دیدنیست.

Thank You for Smoking

۲۰۰۵
رتبه: ۷/۶ از ۱۰
Thank You for Smoking
فیلم Thank You for Smoking برای کسانی که به بازاریابی و فروش علاقه زیادی دارند، بسیار مفید است، این فیلم داستان مردی را روایت می کند که از مهارت های سخنرانی خود برای دفاع از تنباکو و سیگار استفاده می کند! آن هم در وضعیتی که مخالفان سر سختی را در مقابل خود دارد. داستان این فیلم داستان بازاریابی است. داستان بازاریابی برای چیزی که مردم را می کشد و درس هایی در مورد اخلاق در بازاریابی و کسب و کار برای گفتن دارد.

The Damned United

۲۰۰۹
رتبه: ۷/۶ از ۱۰
The Damned United
فیلم The Damned United یک فیلم ورزشی است و داستان واقعی زندگی برایان کلاگ مربی لیدزیونایتد را بازگو می کند، این فیلم نه تنها یک فیلم انگیزشی قوی است بلکه درس های ارزشمند بسیار زیادی در حوزه مدیریت دارد.

Moneyball

۲۰۱۱
رتبه: ۷/۶ از ۱۰
Moneyball
این فیلم یک روایت واقعی از “بیلی بین” مدیر ناموفق یک تیم بیسبال است. او مدیر تیم بیسبال اوکلند اتلتیک است و تیمش نتایج بسیار ضعیفی را کسب کرده است و دو تن از بهترین بازیکنان خود را به خاطر همین مشکلات از دست میدهد به خاطر همین موضوع تیم اوکلند اتلتیک در آستانه فروپاشی قرار گرفته است اما او که در سن جوانی با یک اشتباه ورزش بیسبال رو انتخاب کرده است راه بازگشتی را برای خود  نمی‌بیند و تصمیم میگیرد نهایت سعی و تلاش خود را به کار گیرد تا بتواند تیمش را از بحران نجات دهد! او با کمک فردی به نام پیتر براند دست به اقدام عجیبی میزند و براساس یک سری معادله های ریاضی برخی از بازیکنان را به خدمت میگیرد تا اینکه به خاطر همین تصمیم رفته رفته تیم نتایج بهتری میگیرد و موفقیتی تاریخی را رقم میزند.

این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  اهمیت کارآفرینی و ضرورت آن در دنیای امروزی چیست؟

Up in the Air

۲۰۰۹
رتبه: ۷/۵ از ۱۰
Up in the Air
این فیلم داستان مردی به نام “رایان بینگهامرا” بیان می کند، کار رایان، اخراج کردن دیگران است، رایان با هواپیما به شرکت های مختلف سفر می کند و کار اخراج کردن کارمندان شرکت های مختلف را به عهده می گیرد، اما زمانی که خودش توسط شرکت خودش اخراج می شود با واقعیت های زندگی و دنیای کسب وکار روبرو می شود. این فیلم چون با مفاهیم مدیریت نیروی انسانی و نحوه برخورد با انسان ها سروکار دارد و فیلم بسیار خوبی برای دانشجویان بازاریابی و مدیریت است.

Invictus

۲۰۰۹
رتبه: ۷/۴ از ۱۰
Invictus
این فیلم یکی دیگر از فیلم های ورزشی است.فیلم، ماجرای یک تیم راگبی در آفریقای جنوبی را روایت میکند که توسط نلسون ماندلا تشویق به قهرمانی در جام جهانی می شود و همه وقایع در طی دوره اتحاد دوباره کشور پس از دوران آپارتاید رخ می دهد. این فیلم درس های زیادی در مورد نقش رهبری و اهمیت پایبندی به اهداف را در خود دارد و روشهای کارتیمی و انگیزه دادن به یک تیم را نشان می دهد.

Pirates of the Silicon Valley-TV Movie

۱۹۹۹
رتبه
: ۷/۲ از ۱۰
Pirates of the Silicon Valley-TV Movie
این فیلم، درباره شکل گیری دو غول تکنولوژی دنیا یعنی اپل و مایکروسافت است، فیلم نگاهی به زندگی “بیل گیتس” و “استیو جابز” است و ماجرای شکل گیری غول های دره سیلیکون آمریکا را بیان می کند ودرس های ارزشمندی در حوزه بازاریابی و مدیریت دارد.

Flash of Genius

۲۰۰۸
رتبه: ۷ الی ۱۰
Flash of Genius
فیلم Flash of Genius نیز بر اساس زندگی واقعی یک مخترع آمریکایی، به نام روبرت کیارنز ساخته شده است، روبرت مخترع برف پاک کن هایی است که همه ما در خودروهایمان امروزه استفاده می کنیم. او در این فیلم تلاش میکند از حق مالکیت اختراع خود که توسط یک شرکت دزدیده شده است دفاع کند. این فیلم نه تنها در مورد ایستادگی یک مرد در برابر یک شرکت بزرگ است بلکه نمایشی از نحوه نوآوری و توسعه محصول نیز می باشد.

Joneses

۲۰۰۹
رتبه: ۶/۵ از ۱۰
Joneses
این فیلم ماجرای یک خانواده مرفه را که در حومه شهر زندگی می کنند بیان می کند، یک پدر یک مادر و یک پسر و دختر، اما بعد از مدتی مشخص می شود که آنها واقعاً یک خانواده نیستند! بلکه بازیگرانی هستند که توسط یک شرکت بازاریابی استخدام شده اند تا محصولاتی را بفروشند. این فیلم نکات جالبی در مورد نحوه رفتار مردم در موقعیت های مختلف را به تصویر کشیده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

درباره محسن

mm
کارشناس IT نویسنده، محقق و مترجم

سایر کاربران از این مطلب استقبال کرده اند

میلیونرهای یوتیوب

میلیونرهای یوتیوب

یوتیوب که در سال ۲۰۰۵ توسط سه کارمند سابق PayPal شروع به کار کرد، در …