خانه / مقالات / ده نشانه که شما یک میلیونر خواهید شد
ده نشانه که شما یک میلیونر خواهید شد

ده نشانه که شما یک میلیونر خواهید شد

ممکن است ثروتمند شدن و تولید ثروت کردن به نوعی فانتزی به نظر برسد اما هدفی بدور از ذهن نیست! اگر شما نیز به مانند افراد ثروتمندان مهارتهای کلیدی را بیاموزید، به نتایج مشابه آنها دست پیدا خواهید کرد. در این مقاله قصد دارم تا ده نشانه که شما یک میلیونر خواهید شد را به اختصار توضیح دهم.

 1. همیشه به سمت ماه شلیک میکنید!

  احتمالا این مثل قدیمی را شنیده اید که میگوید “برای ماه نشانه گیری کن که اگر تیرت به هدف نخورد، جایگاهش بین ستارگان خواهد بود!” زمانی که آگاهانه میدانید برای قبولی در یک آزمون تنها نیاز به نمره “ب” دارید اما خود را برای دریافت نمره “الف” آماده میکنید، بدانید که یکی از نشانه های میلیونر شدن را در خود دارید. ماهیت ثروتمند شدن، بزرگ فکر کردن است! به جای نشانه گیری یک میلیون دلار، نشانه گیری خود را بسوی ۱۰ میلیون دلار تنظیم کنید!

 2. همواره ذهن خود را باز نگاه میدارید

  از ایده های نو و متفاوت نمیترسید زیرا بخوبی واقفید که ذهنهای بسته منبع الهام بخش شجاعت، ایمان، اعتقاد و تخیل فعال نیستند! افراد میلیونر، ذهن، احساس و عملکرد خود را در راستای ثروت، موفقیت و شادی تنظیم میکنند.

 3. زمان خود را صرف بدست آوردن نتایج موثر و بزرگ میکنید.

  شما بخوبی میدانید که زمان، ارزشمندترین دارایی هر انسانی است از اینرو زمان در نظر شما جایگاهی ویژه دارد. بخوبی دریافته اید که با بکارگیری سایر افراد در زمینه هایی که عملکرد خوبی ندارید (یا خبره نیستید)، در زمان خود صرفه جویی کرده اید و میتوانید از این زمان آزاد جهت تحقق سایر اهدافتان بهره ببرید. انسانهای موفق در زمینه های مالی، افرادی هستند که کار خود را تبدیل به یک بازی برنده برنده کرده اند. در حقیقت با بکارگیری افراد مناسب و تفویض اختیار به آنها، اهداف خود را یکی پس از دیگری محقق میکنند. برای روشن شدن مطلب کافیست نگاهی به زندگی افراد موفقی نظیر استیو جابز یا بیل گیتس بیندازید. همه ما اذعان داریم، که طیف بزرگی از دانشمندان، متخصصان و نخبگان عالم برای این افراد کار میکنند و صد البته دانش هیجیک از این افراد به اندازه حتی یک نفر از این نخبگان نبوده و نیست!

 4. شما از هدفگذاری و رسیدن به آنها لذت میبرید

  اگر شما یک هدفگذار پیگیر هستید، بدانید که یکی دیگر از نشانه های میلیونر شدن را در خود دارید! پیتر وود (Peter Voogd) موسس شرکت Game Changers Academy که اولین یک میلیون دلار خود را قبل از ۲۶ سالگی ایجاد کرد میگوید: “هرگز یک میلیون دلار را بصورت تصادفی بدست نخواهید آورد مگر اینکه برایش هدفگذاری کنید. بدون هدف حتی به جهنم هم نخواهید رسید!”

 5. در مواجهه با دشواریها کماکان خوشبین هستید

  نمونه های زیادی در دست هستند که فرد ثروتمند در ابتدای کار در محیطی بسیار محقر و نامناسب چشم بدنیا گشوده و یا اینکه در خانواده ای رشد کرده که از نظر ثروت شرایط نامطلوبی داشته اند. بعنوان مثال خالق سری داستانهای هری پاتر، جی کی رولینگ (J.K. Rowling) یک مادر تنها و مستمری بگیر دولت بوده، اما با تمرکز بروی آنچه که براستی به آن علاقمند بوده و پیگیری آن در لیست افراد موفق دنیا قرار گرفته است. همیشه به یاد داشته باشید که انسانهای ثروتمند عقیده دارند که خود زندگی را میسازند اما در نقطه مقابل فقرا زندگی را حاصل یک سلسله اتفاقات تصادفی میدانند که بر آنها نازل میشود!

 6. همواره از اینکه چه رویدادهایی در دنیا در حال بوقوع پیوستنند، آگاهید

  اگر شما جزو انسانهایی هستید که روزتان را با پیگیری اخبار و وقایع روز از منابع درست (نه لزوما شبکه های اجتماعی) آغاز میکنید، بدانید این نیز یکی دیگر از نشانه های امیدوار کننده است. افراد مشهوری مانند بیل گیتس (Bill Gates) و ورن بافت (Warren Buffet) روز خود را با مطالعه منابعی مانند The Wall Street Journal and The New York Times آغاز میکنند نه با فیسبوک و سایر شبکه های اجتماعی!

 7. فقیر بودن برای شما معنی ندارد!

  فقیر بودن و فقیر ماندن هیچ معنایی در ذهن شما ندارد! اصولا فقر نکبت بهمراه می آورد و مطلقا فضیلت و مشیت الهی نیست! بیل گیتس میگوید: “اگر فقیر بدنیا آمده باشید، اشتباه شما نیست اما اگر فقیر از دنیا بروید، صد در صد اشتباه شما بوده است!”

 8. با مربیان موفق کار میکنید و از آنها می آموزید

  شما به این درک بالا رسیده اید که نباید خود را محدود به افکار و سخنان افراد منفی و ناموفق کنید. ضمنا آگاهانه میدانید که داشتن مربی کارآمد برای موفقیت شما یک ضرورت محسوب میشود. پس یا در حال حاضر مربی کارآمدی دارید یا اینکه بدنبال یافتن چنین فردی هستید. طبق گزارشات مجله Forbes در سال ۲۰۱۳ از مجموع ۴۰۰ میلیونر در ایالات متحده، ۶۸ درصد آنها میلیونرهای خود ساخته بوده اند! این به معنی آن نیست که فاقد مربی بوده اند بلکه به معنی آنست که هیچ ثروتی به ارث نبرده بودند و صرفا با تلاش خود و داشتن مربیان بزرگ به این موفقیت نائل شده اند.

 9. از بدهی هایی که برای شما نفعی ندارند، اجتناب میکنید

  این یک قانون است، اگر بدهی شما برای شما تولید پول نکرد زیربار آن نروید! افراد ثروتمند بخوبی میدانند که چگونه تفاوت بین بدهی خوب و بد را تشخیص دهند و بدهی خوب را در جهت گسترش سرمایه های خود استفاده کنند. رابرت کیوساکی در کتاب پدر پولدار، پدر فقیر خود مینویسد: “ثروتمندان پیوسته دارایی میخرند اما افراد متوسط و فقیر دائما در حال افزایش میزان بدهی های خود هستند!”
  برای آشنایی با محورهای کلی مورد بحث کتاب پدر پولدار، پدر فقیر لطفا به مقاله تحول عظیم فکری در زمینه ثروت مراجعه کنید.

 10. برای سرمایه گذاری، پس انداز میکنید

  شما به این باور رسیده اید که تنها دلیل پس انداز کردن پول برای سرمایه گذاریست. در حقیقت خارج کردن بخشی از درآمد فعلی شما از گردونه هزینه های روزانه زندگی و قرار دادن آن در حسابی کاملا امن که تحت هیچ شرایطی (حتی در مواقع اضظراری) به آن دست نمیزنید تا مقدار آن برای یک سرمایه گذاری خوب، مناسب باشد. با اینکار در حقیقت استقلال مالی آینده خود را تضمین خواهید کرد.

منبع : www.lifehack.org

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  متد جدید هدفگذاری CLEAR

درباره فرامرز

mm
موسس پایگاه آموزش مجازی آرتا کلود. نویسنده، محقق و مدرس در زمینه استارت آپ، ثروت آفرینی، بازاریابی و فروش حرفه ای

سایر کاربران از این مطلب استقبال کرده اند

با این تکنیک عالی میتوانید خالق اید

با این تکنیک عالی میتوانید خالق ایده های بزرگ خود باشید

در سراسر دنیا افرادی وجود دارند که دائما در حال خلق ایده های بزرگ و …

۶ دیدگاهها

 1. بسیار عالی بود

 2. نکات اشاره شده بسیار آموزنده بود .

 3. عالی و مفید بود از این مطالب کاربردی و مفید بیشتر استفاده نمایید