خانه / استارت آپ و کارآفرینی / زندگی به سبک مدیرعامل شرکت مجازی – بخش دوم (بخش آخر)

زندگی به سبک مدیرعامل شرکت مجازی – بخش دوم (بخش آخر)

در بخش اول این مقاله ۲ ستون بهره وری شخصی و محصول مورد بررسی قرار گرفتند. در ادامه قصد دارم تا ۵ ستون زندگی به سبک مدیرعامل شرکت مجازی را برایتان تشریح کنم.
هفت ستون در زندگی به سبک مدیرعامل شرکت مجازی

ستون سوم – بازاریابی و فروش حرفه ای

تعریف ساده ای از بازاریابی توسط Eben Pagan ارائه شده است. بازاریابی یعنی ارتباطی که برای شما مشتری بیاورد! راههای بسیار ویژه ای برای ارتباط با مردم وجود دارند که در نهایت درباره دو چیز صحبت به میان خواهد آمد:
انگیزه درونی مشتریان که منجر به خرید میشود.
چگونه محصول یا سرویس شما میتواند بخوبی پاسخگوی انگیزه آنها باشد.
مجموعه ای از گامهای مشخص قادرند اینکار را برای شما انجام دهند. اکثر کسب و کارها بسوی آنلاین شدن در حال تغییرند. در این مسیر نیاز مبرمی به شیوه های جدید بازاریابی است. در واقع ذهنیت قدیمی بازاریابی دیگر معتبر نخواهد بود که در نهایت هدف، فروش بود و بس. روش کار برقراری ارتباط بلند مدت با تک تک افراد است که در نهایت به سطح گروهی متشکل از دهها، صدها،‌ هزاران و یا حتی میلیونها نفر توسعه می یابد.
این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  آموزش گام به گام بازاریابی ربایشی یا Inbound Marketing

ستون چهارم – رشد و توسعه

برای آنکه کسب و کارتان رشد کند و قابل پیش بینی باشد باید به مرور افراد فوق ستاره را در مجموعه خود وارد کنید. اطمینان حاصل کنید که افرادی که به مجموعه شما ملحق میشوند، فوق ستاره باشند. اصولا بکارگیری افراد معمولی هزینه کسب و کار شما را بالا میبرند و پس از مدتی به این نتیجه میرسید که باید آنها را جایگزین کنید. افزودن افراد به کسب و کارتان باعث میشود که زمان شما برای فعالیتهای مهمتر آزاد شود.
باید یاد بگیرید که چگونه افراد فوق ستاره را بیابید و انگیزه لازم برای پیوستن به تیم کسب و کارتان را در آنها ایجاد کنید.

ستون پنجم – گروه نوابغ فکری

ناپلئون هیل نویسنده کتاب مشهور بیندیشید و ثروتمند شوید مینویسد، تقریبا غیرممکن است موفقیت چشمگیری بدون داشتن یک گروه نوابغ فکری یا Master Mind کسب کرد!
گروه نوابغ فکری چیست؟ گروه کوچک از افرادی که متعهدند تا به یکدیگر در راه رسیدن به اهدافشان کمک کنند. بهترین گروه نوابغ فکری گروهی است که توسط خود شما بنیان گذاشته شود. در کتاب ثروت آفرینی در عصر اینترنت به تفصیل در این باره صحبت کرده ام.

ستون ششم – ثروت و پول

یک فرمول برای ایجاد امپراطوری ثروت وجود دارد که بسیار فراتر از کسب پول است. به محض اینکه کسب و کار مجازی شما شروع به سودآوری کرد باید با استفاده از این فرمول، سود حاصل از فعالیت کسب و کار را در مسیرهایی کم ریسک و مطمئن سرمایه گذاری کنید تا در دراز مدت شما را به استقلال مالی برساند. حتما این ضرب المثل را شنیده اید که هر که بامش بیش برفش بیشتر! به محض اینکه درآمد بالایی کسب کنید احتمالا هزینه های شما نیز افزایش خواهند یافت. پس عاقل باشید و هزینه های خود را بالا نبرید. تنها با کمک افراد خبره و مطمئن بخشی از درآمد خود را در مسیرهایی کم ریسک و مطمئن سرمایه گذاری کنید تا در نهایت به استقلال مالی برسید.
در این مسیر مطالعه و ارتباط با افراد ثروتمند واقعی (نه پولدار تازه به دوران رسیده!) میتواند مسیر را به شما بخوبی نشان دهد. طرز فکر، باورها، عادات و عملکرد افراد موفق و ثروتمند کاملا با افراد عادی فرق میکند. تفاوتها همینجا زاده میشوند. این نکته را به خاطر بسپارید که هر چه در زمینه پول و نحوه کارکرد آن آموزش ببینید زودتر و راحتتر به استقلال مالی خواهید رسید.
این مطلب مورد استقبال سایر کاربران قرار گرفته است:  چگونه ثروتمند شوم؟

ستون هفتم – سبک زندگی و آموختن

در این مرحله زمان آن فرا میرسد که هر کاری که انجام میدهید توام با اشتیاق و سرگرمی است! زمانیکه در این مسیر با آموختن ابزارها و سیستمهای مورد نیاز کسب و کارتان پیشرفت میکنید آرام آرام لحظه آن فرا میرسد که زندگی و آینده ای را که شایسته آن هستید را بسازید. در این مرحله سبک زندگی شما کاملا تغییر کرده و سطح متفاوتی را نسبت به اکثر افراد تجربه میکنید. آموختن جزو سرگرمی های شما خواهد شد و بروشنی درمی یابید که آموخته های شما چگونه بشکل مستقیم یا غیر مستقیم بروی رشد کسب و کار شما و زندگیتان اثر میگذارد.
عصر، عصر دانش است نه اطلاعات! در حقیقت دانش به شما این توانایی را میدهد که در دنیای مملو از اطلاعات امروزی، اطلاعاتی که کاربردی اند را تشخیص دهید و آنها را بکار ببندید. حتما متوجه شده اید که در دنیای امروزی درباره هرآنچه که به ذهنتان خطور کند، اطلاعات بسیار زیادی وجود دارد و صد البته بالغ بر ۹۰ درصد آنها غیرکاربردی و اشتباه هستند. برای موفقیت شما باید به دانش مورد نیاز در تشخیص اطلاعات کاربردی و غیرکاربردی دست پیدا کنید.

سلامت،‌ شاد و ثروتمند باشید

منبع: Seven virtual business growth pillars by Eben Pagan

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

درباره فرامرز

mm
موسس پایگاه آموزش مجازی آرتا کلود. نویسنده، محقق و مدرس در زمینه استارت آپ، ثروت آفرینی، بازاریابی و فروش حرفه ای

سایر کاربران از این مطلب استقبال کرده اند

با این تکنیک عالی میتوانید خالق اید

با این تکنیک عالی میتوانید خالق ایده های بزرگ خود باشید

در سراسر دنیا افرادی وجود دارند که دائما در حال خلق ایده های بزرگ و …